Apple, iPad eğitim anlaşması için Abdullah Gül ile görüştü

Fatih projesi kapsamında sıklıkla gündeme gelen tabletli eğitim süreci tüm hızı ile devam ediyor. 15 milyon tablet bilgisayar alımının söz konusu olduğu proje için yurtiçi ve yurtdışından bir çok şirket ile bu kapsamda görüşmeler devam ediyor. Bu görüşmelerden bir tanesi de bugün Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Apple yöneticileri bir araya geldiler.

1,7 milyar dolarlık proje kapsamında 40.000’i aşkın okula Fatih projesi ile beraber tablet alımı yapılacak. Apple’ı temsilen John Couch’ın bilgilendirme toplantısına katıldığı ve projeye Apple’ın çok yakından ilgi duyduğu belirtildi. Geçtiğimiz sene içinde Tim Cook ile görüşen Abdullah Gül, Türkçe “F” ve “Q” klavyenin bir an önce sisteme dahil edilmesi istediğinde bulunmuştu.

turkiye-apple

Bu gelişmenin hemen ardından da iOS 6 ile beraber iOS cihazları Türkçe klavyeye kavuşmuş oldu. Bakalım Apple, ülkemizdeki okullara iPad satma noktasında ne kadar başarılı olabilecek. Yukarıdaki resimde bu toplantıya ait bir resim görülüyor.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Apple, iPad eğitim anlaşması için Abdullah Gül ile görüştü” için 3 yorum

 • 05 Şubat 2013 tarihinde, saat 14:34
  Permalink

  Uyumlu değildir henüz…

  Yanıtla
 • 05 Şubat 2013 tarihinde, saat 14:30
  Permalink

  ipad 3 cihazim var ve yeni jailbreak yaptim 6.1 ancak iap cracker calismiyor tüm uygulamalari disari atiyor yani ana ekrana geri donuyorum sorun nedir acaba soru cevap kismini kullanamadim sanirim su an kapali.

  Yanıtla
 • 02 Şubat 2013 tarihinde, saat 11:16
  Permalink

  Birde bütün okullara iPad mini dağıtıyorlarmış 😀 Jailbreak yapıp okula gidiyoruz.Öğretmen bir görüyo cydiayı bu ne ya senin tabletini idareye vericem diyip bütün herşeyi siliyormuş her şeyi off 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir