Apple iOS 6.1 İlk Beta Sürümünü Yayınladı

(lütfen yazının sonundaki güncellemeyi okuyun) Dün iOS kullanıcıları için trafiği bol günlerden birisi oldu, önce iOS 6.0.1 güncellemesi, ardından Redsn0w güncellemesi, iOS 6.0.1 tethered jailbreak ve onu da iOS 6.1 beta 1 sürümü takip etti. ilerleyen zaman içinde aramızda olacak olan iOS 6.1 final sürümü öncesi her zaman olduğu gibi en az 3-4 beta sürümünden oluşacak olan sürecin ilk betası yayınlandı.

iOS 6.1 beta 1 sürümü 10B5095f yapı numarası ile sadece Apple’ın iOS geliştirici programına dahil olan kullanıcılar tarafından kullanlabilecek. Tabi bir geliştirici tarafından cihazınıza ait olan UDID numarası kayıt edilmişse bu durumda beta sürümlerini önceden test etme imkanı bulacaksınız.

iOS 6.1 Beta 1

iOS 6.1 beta 1 sürümünü henüz cihazımıza kurmadığımızdan yeni neler var, değişiklik olarak kayda değer eklenen bir şeyler var mı testini yapma imkanı bulamadık ancak bir kaç saat içinde kurup varsa yenilikleri sizlerle paylaşacağız.

iOS 6.1 Müzik Kontrolü

iOS bloglarına düşen bilgiye göre iOS 6.1 ile beraber cihazımızın kilit ekranında iPod kontrollerinin yapılabilir olduğunu gördük. Kilit ekranındayken home yani ana ekran tuşuna ardı ardına iki kere bastığınızda çıkacak olan müzik kontrol fonksiyonu ile bu ekrandayken kontrol edebilmemize olanak tanıyor. Bunun dışında sizlerin farkettiği yenilikler olursa bizlerle paylaşırsanız memnun oluruz. Gün içi test etme imkanı bulacağımız iOS 6.1 yeniliklerini sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Güncelleme:

Nihayet iOS 6.1 sürümünü iPad’e yükledik ancak yukarıdaki yenilik dışında eklenmiş yeni fonksiyon göremedik oludğunda paylaşacağız. Kilit ekranında müzik kontrolü iPad’de de böyle görünüyor.

  • iOS 6.1 beta 2 sürümü yayınlandı ilgili konuya bu bağlantıdan erişebilirsiniz.
  • iOS 6.1 beta 3 sürümü yayınlandı ilgili konuya bu bağlantıdan erişebilirsiniz.

#Güncelleme 1

iOS 6.1 beta 5 güncellemesi yayınlandı , iOS 6.1 beta 5 jailbreak için de ilgili bağlantıya tıklayabilirsiniz.

#Güncelleme 2:

iOS 6.1 final sürümü yayınlandı, iOS hacker’larının konu ile ilgili son açıklamasını iOS 6.1 untethered jailbreak Pazar günü gelebilir konusundan takip edin. Ayrıca untethered jailbreak yayınlanana kadar iOS 6 untethered jailbreak tüm gelişmeleri [sürekli güncel] konusundan takip edebilirsiniz.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir