Apple iOS 6.1 Beta 3 Sürümünü Yayınladı

(lütfen yazının sonundaki güncellemeyi okuyun) Apple bu sabah (amerika saatine göre) iOS 6.1 sürümünün üçüncü betasını geliştiriciler için yayınladı. iOS 6.1 Beta 3 güncellemesi için açıklamada sadece “hata düzeltmeleri ve diğer geliştirmeler” şeklinde sunuldu. Yeni firmware OTA güncelleme yoluyla cihazlarınızın güncelleme kısmından veya Apple’ın geliştirici portalı aracılığıyla yapılabilir.

Apple’ın iOS geliştirici hesabına sahip kullanıcıları Apple’ın Dev Merkezi‘nden iOS 6.1 beta 3 yazılımını indirebilirler. iOS cihazlarınızda önceki iOS 6.1 beta sürümü yüklü olan kullanıcılar da Ayarlar >> Genel >> Yazılım Güncelleme kısmından direk olarak güncelleyebilirler.

ios-6-1-beta-3

Bu bilgiye ek olarak jailbreak kullanıcılarının yakından tanıdığı, Sn0wBreeze geliştiricisi olarak bilinen iOS Hacker’ı iH8sn0w iOS 6.1 Beta 3 sürümünün Cuma 28 Aralık 2012  00:00 (GMT) tarihine kadar geçerli olacağını tespit ederek bizlerle paylaşmış. iOS 6.1 Beta 3 sürümü iPad 2, 3, ve 4; iPhone 5, 4S, 4, ve 3GS; iPad mini; ve 4. nesil ile 5. nesil iPod touch cihazlarına yüklenebilmektedir.

Henüz yazımız hazırlanırken iOS 6.1 beta 3 sürümünü cihazımıza yeni yüklemekte olduğumuzdan iyileştirme ve hata düzeltmelerinin yanı sıra gözle görülebilen yenilikler olursa sizlere bu konu altından güncellemek suretiyle bilgi vereceğiz.

#Güncelleme 1:

Öyle görülüyor ki Apple iOS 6.1 ile beraber güvenlik konusunda bir takım yeni geliştirmeler üzerinde çalışıyor. Bunlardan ilk göze çarpanı iOS 6.1 beta 3 sürümünü cihazınıza yüklediğinizde veya bir önceki betadan güncellediğinizde yeni yapılandırma ayarlarına denk geleceksiniz.

iOS 6.1 Güvenlik Sorusu ve Kurtarma Epostası 1

iOS 6.1 Güvenlik Sorusu ve Kurtarma Epostası 2

iOS 6.1 Güvenlik Sorusu ve Kurtarma Epostası 3

Apple ID (Apple kimliği) güvenliği için eklenen yeni ayarlarda 3 farklı güvenlik sorusu oluşturma ve bir de kurtarma eposta hesabı düzenleme seçeneği sunuluyor. Hazır sorular içerisinden üç adımda seçeceğiniz üç soruya uygun yanıtları verdikten sonra son adımda da kurtarma epostası belirlemeniz isteniyor.

#Güncelleme 1:

iOS 6.1 beta 5 güncellemesi yayınlandı , iOS 6.1 beta 5 jailbreak için de ilgili bağlantıya tıklayabilirsiniz.

#Güncelleme 2:

iOS 6.1 final sürümü yayınlandı, iOS hacker’larının konu ile ilgili son açıklamasını iOS 6.1 untethered jailbreak Pazar günü gelebilir konusundan takip edin. Ayrıca untethered jailbreak yayınlanana kadar iOS 6 untethered jailbreak tüm gelişmeleri [sürekli güncel] konusundan takip edebilirsiniz.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir