Apple iOS 6.1.3 sürümünü yayınladı

Apple, iPhone, iPad, iPod touch için 10B329 sürüm numarası ile iOS 6.1.3 sürümünü yayınladı. Beklendiği gibi yayınlanan iOS 6.1.3 sürümü ile beraber evasi0n iOS 6.0-6.1.2 jailbreak‘in de yararlandığı açıklar kapatıldığından yeni sürüme geçenler için untethered jailbreak‘i de kaybetmiş olacaklar.

iOS 6.1.3 sürümü ile Apple, öncelikle kilit ekranını by-pass yapan ve ekran kilidini devre dışı bırakan güvenlik açığını düzeltti. Yine geçtiğimiz güncellemedeki gibi Japonya için harita verilerinde geliştirmeler içeriyor. Tabi iOS 6.1.3’ün en büyük hedefi evasi0n jailbreak‘in önünü kapamak olduğu başlığımızda da vurgulanıyor.

Custom Firmware

Jailbreak ile arası sıcak olmayan iOS cihaz sahipleri 18.2MB’lık OTA güncellemesini cihazları üzerinden yapabilirler. Yahut iTunes üzerinden son sürüme güncelleme ve yükseltme işlemi yapılabilir.

Evad3rs ekibinden Planetbeing iOS 6.1.3 için jailbreak çalışmalarına gidileceği, ilerleyen günlerde konu hakkında gelişmeler oldukça paylaşacağını belirtti. Biz de konunun takipçisi olarak sizlere gelişmeleri vermeye devam edeceğiz, bizi takipte kalın.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir