Apple, hata düzeltmeleri içeren iOS 6.1.2 sürümünü yayınladı

Apple, beklendiği üzere özellikle Exchange takvim, ağ aktiviteleri ve batarya ömrü için hata düzeltmesi içeren iOS 6.1.2 sürümünü yayınladı. iOS 6.1.2 sürümü cihazlarınızın Ayarlar >> Genel >> Yazılım Güncelleme kısmından (OTA) güncellenebilir. Ancak özellikle cihazlarını jailbreak‘li olarak kullanıp bu imkanı kaybetmek istemeyenlerce güncellenmemesi, en azından hacker’ların bu konuda “jailbreak yapılabilir” açıklamasını bekleyerek ondan sonra güncellemeleri yerinde olacaktır.

iOS 6.1.2 güncellemesi her ne kadar hata düzeltmeleri için olsa da evasi0n untethered jailbreak açığının kapatılmış olabileceği de düşünülmelidir. Ancak jailbreak yapmayı düşünmeyen kullanıcılar yukarıda belirttiğimiz şekilde sadece güncelleme geçiren dosyaları indirmek sureti ile hızlı güncelleme yapabilirler.

i0s-6-1-2

Yine iTunes üzerinden iOS 6.1.2 sürümü indirilerek temiz bir kurulum da yapabilirsiniz. İlerleyen saatlerde iOS 6.1.2’nin mevcut evasi0n jailbreak aracı ile jailbreak yapılıp yapılmayacağını da sizlerle paylaşacağız.

#Güncelleme:

iOS 6.1.2 evasi0n 1.4 jailbreak aracı yayınlandı, buradan konuya gidebilirsiniz

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir