Apple Haritalar Sorunluysa Yandex Haritalar Var!

iOS 6 ile beraber hayatımıza giren Apple Haritalar‘ın hataları ve yaşattığı sorunlar halen teknoloji sitelerinin gündeminden düşmüyor. Apple son hızla haritaların hatalarını gidermek ve daha kullanışlı hale getirmek için harıl harıl çalışırken Google Haritalar uygulama olarak App Store’da yerini alması ile bir çok kullanıcı memnuniyetlerini de bloglarda paylaşıyor.

Ancak Türkiye App Store’da halen bulunmayan Google Haritalar dışında başarılı bir başka harita uygulaması olan Yandex Harita ile de güzel bir deneyim yaşamanız mümkün. Özellikle panaromik cadde görünümü son derece başarılı olan Yandex Harita iOS kullanıcıları için alternatif olabilecek kalitede.

yandex haritalar 1

Trafiği gösterme, rota belirleme, navigasyon, mekan ve daha br çok özelliklere göre arama, uydu ve normal harita görünümü ile son derece başarılı olan Yandex Harita adı pek öne çıkarılmasa da cihazınızda mutlaka yer alması gereken bir uygulama.

yandex haritalar 2

Son günlerde özellikle Arama Motoru ve Yandex Tarayıcı ile Türkiye’de popülaritesini her geçen gün biraz daha arttıran Yandex aynı şekilde iOS 6 kullanıcıları için harita uygulaması ile de iddialı bir uygulama. Türkiye’ye gösterdiği ihtimam nedeniyle bizim de kalbimizi çalan Yandex bu özelliği itibari ile olsun, piyasadaki rekabet açısından olsun desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz.

Bu anlamda sizleri de Yandex Haritalar uygulamasını denemenizi tavsiye ediyoruz…

appstore iptt

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir