Apple Hafta Sonu İtibariyle 1.5 Milyon iPad Mini Satacak

Onun için ne söylenirse söylensin Apple markasına olan güven ve ürünlerinin özellikle de işletim sistemi ile tam uyumlu donamımlara sahip olması gibi bir avantajı da olduğundan satış problemi yaşamayan bir şirket. Apple tutkunları için gözü kapalı olarak ürün aldıkları yani marka taassubu içinde olduğuklarını değerlendiren diğer marka sahipleri bir şekilde tanıştıkları Apple ürünleri ile bağ kurduktan sonra bu bağlarını koparamamaları da ayrı bir espri konusu olur.

iPad mini de bu tip eleştirilerden bir hayli nasibini alan bir ürün oldu. iPad ile iPod touch arası bir ürün olarak düşünelecek olan iPad mini bugün itibari ile satışa sunuluyor. Özellikle taşıma ve kullanım kolaylığı açısından bir çok Apple kullanıcısının beklediği ürün olan 7.9-inç’lik iPad mini için de yüksek satış rakamlarına ulaşması zor olmayacak gibi görünüyor.

iPad Mini

Apple bu hafta sonu için 1.5 Milyon iPad mini satmayı planladığı açıklandı. 329$ başlangıç fiyatı, 5MP kamerası, A5 işlemcisi ile iPad mini‘ye özellikle de Retina ekran olmaması nedeniyle modası geçmiş olan bir ürün olarak bakıyor. Ama bu bile onun tek bir günde 1.5 Milyon satmasına engel olmayacağı kanaati de ağır basıyor.

Bu konuda fikir beyan eden analistlerde 1 ile 1.5 Milyon iPad mini‘nin hafta sonu itibari ile satılacağı ön görüsünde bulunuyorlar. Evet, içerdiği donanım itibari ile yukarıdaki eleştirilerin haklılığı da yadsınamaz bir gerçeklik olsa da ürünün işletim sistemi ile beraber değerlendirildiğinde ortaya çıkan performansın da ondan daha kuvvetli donanıma sahip rakip tabletlerden çok daha performanslı olduğunu gören Apple tutkunları iPad mini‘ye de bu anlamda aynı güven ile yaklaşması bekleniyor.

Yarınki satış grafiklerini açıkçası biz de şimdiden çok merak ediyoruz…

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir