Apple, geliştiricler için iOS 6.1.1 beta sürümünü yayınlandı

Apple, iOS 6.1 sürümünü yayınlamasının üzerinden henüz 10 gün bile geçmemişken, iki gün önce yayınlanan evasi0n 6.0-6.1 untethered jailbreak‘in ardından bugün iOS 6.1.1 beta sürümünü geliştiriciler için yayınladı. Apple’ın hem geliştirme ama en çokta yayınlanan jailbreak’in önlemi niteliğindeki iOS 6.1.1 beta sürümü 10B311 sürüm kodunu taşıyor. Apple’ın yayınladığı iOS 6.1.1 beta sürümünün neleri kapsadığına dair notları arasında Japonya için harita uygulamasındaki iyileştirmeler bulunuyor.

Turn-by-turn navigasyon için yolların daha iyi bir şekilde telaffuzu, transit istasyonlar, metro hatları, trafik ışıkları gibi bir dizi iyileştirmeden ibaret olduğunu görebiliyoruz. Apple’ın yayınlamış olduğu beta sürümlerini indirmek için Apple geliştirici hesabına sahip olunması yahut cihazın UDID kaydının yapılmış olması gerektiğini her zaman olduğu gibi bir kez daha hatırlatalım.

ios-6.1.1-beta-1

Apple’ın iOS 6.1.1 beta sürümünün ve yakın zamanda yayınlayacağı iOS 6.1.1 final sürümü ile asıl hedefinin mevcut jailbreak açıklarını kapatmak olduğu aşikar. Bu nedenle ilerleyen günlerde özellikle jailbreak ile yeni tanışmış olanları bugünden uyaralım. iTunes’ta iOS 6.1.1 sürüm yükseltmesi gördüğünüzde untethered jailbreak imkanından mahrum kalmamak için hemen yükseltmeyin.

Yine blogumuzdan bu konuda bilgi talep ederek daha güvenli bir şekilde cihazınızın tadını çıkarmaya devam edebilirsiniz. iOS 6.1.1 ilk betasının dışında Apple’ın kaç beta daha yayınlayacağını henüz bilmediğimiz gibi sürecin çokta uzun sürmeyeceğini söyleyebiliriz.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Apple, geliştiricler için iOS 6.1.1 beta sürümünü yayınlandı” için 5 yorum

 • 06 Şubat 2013 tarihinde, saat 22:46
  Permalink

  Cydia dan Zepplin indirdim. (operatör logo değiştirmek) elma simgesinde kaldı. Kilit ekranı gelmiyor ama itunes ve ifunbox algılıyo.. Restore atıyorum. Sn0wBreeze ile JB yapcam bu sefer.

  Yanıtla
 • 06 Şubat 2013 tarihinde, saat 21:28
  Permalink

  İhtiyacın olmayacak ki neden yükseltesin

  Yanıtla
 • 06 Şubat 2013 tarihinde, saat 21:21
  Permalink

  Gündem olacak diye bi upgrade bi JB kafayı yiycek telefonlar. 🙂

  Yanıtla
 • 06 Şubat 2013 tarihinde, saat 21:18
  Permalink

  Hackerların işi açık bulmak Apple’ın ise kapatmak… Bu hep böyle devam eder ve Apple hep gündem olur 😉

  Yanıtla
 • 06 Şubat 2013 tarihinde, saat 21:14
  Permalink

  Mehmet abi, bu ne ya? Japon server lerinde yayınlasınlar. nie uğraşıyolar bizimle.. 🙂 Daha yeni JB yaptık, isyaaannnn…

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir