Apple: DND Hatası 7 Ocak’ta Otomatik Olarak Giderilecek

Yeni yıla girdiğimiz ilk gün sizlere iOS ile beraber yeni gelen bir özellik olan DND (do not disturbe) yani “Rahatsız Etme” özelliğinin otomatik olarak devre dışı kaldığı paylaşmıştık. Rahatsız etme özelliğinin 2013 yılının sabahı için zamanlayan pek çok kullanıcının bu özelliğin kendi kendi devre dışı kaldıklarını rapor etmişlerdi. Bunun üzerine Apple sorunu kabul etti ve 7 Ocak ile beraber hatanın otomatik olarak giderilmiş olacağını söyledi.

Yani uygulama belirtilen tarihte kendi kendini onararak hatayı ortadan kaldıracak. Şirket devamen önümüzdeki sene de ayn sorunun yaşanıp yaşanmayacağı hakkında herhangib bir bilgi vermemekle beraber umarız tekrar sorun nüksetmez.

rahatsiz etme ios6 2013 sorunu

Bu tip aksaklıklar çok küçük olarak görülse de Apple’ın ne kadar acımasız bir piyasada olduğu ve bu tip sorunların pazarlamada rakipleri tarafından aleyhine nasıl kullanıldığını çok kere yaşadık. Eğer sizler de 2013 mnce rahatsız etme özelliğini bu yıl içinde herhangi bir şekilde aktif etmişseniz tekrar gözden geçirmenizde yarar var.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Apple: DND Hatası 7 Ocak’ta Otomatik Olarak Giderilecek” için 2 yorum

 • 03 Ocak 2013 tarihinde, saat 14:11
  Permalink

  Açıklama bu şekilde, fonksiyonun yapısı gereği belirlenen tarihte normal düzene giriyor, biz de aynen alıntıladık. Hele bir iOS 6.1 yayınlansın da…

  Yanıtla
 • 03 Ocak 2013 tarihinde, saat 13:57
  Permalink

  Otomatik giderilme nasıl olacak? Güncelleme yayınlanmadan nasıl düzeltilebilir ki bu hata? 6.2 nin çıkışını hızlandırabilir belki.

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir