Apple, China Mobile ile satışlarını artırmayı planlıyor

Apple ürünlerinin gelişmesi için harcadığı mesai kadar şüphesiz daha fazla satılması için de pazarlama anlaşmaları ve ortaklıkları kuruyor. China Mobile ile yeni iPhone satışları için taahhütlü satış anlaşması yaptı. Ürün satışlarını operatör üzerinde taahhütlü şekilde satma düşüncesi daha öncesinden de vardı aslında.

China Mobile ile anlaştığını daha önceden biliyoruz. Bu ortaklık sayesinde Apple çok büyük bir müşteri kitlesiyle buluşmuş olacak. Hali hazırda China Mobile müşterileri de şüphesiz bu paketten kullanacaklar.

apple china mobile

China Mobile TD-LTE ve TD-SCDMA protokollerine sahip. iPhone’un yeni modelleri iPhone 5S ve 5C’de bu protokolleri destekliyor.

Apple uzun süredir Çin‘de daha aktif olabilmenin, daha çok satabilmenin çabası içerisindeydi. Sanıyorum bu anlaşmayla iyi bir yol kat etmiş olacak. Ülkemize herhangi bir faydası olur mu bilemeyiz fakat Apple’ın mobil kapasitesi yüksek ülkelerde aktif olmak isteyişini biliyoruz. Ülkemizdeki mobil satışları da fena değil. Bu yüzden ileri tarihte Türkiye için de bir adım atılabilir. Ancak şimdilerde Apple Türkiye online ve fiziki mağaza haricinde herhangi özel bir adımı bulunmuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir