Apple, Aile Paylaşım özelliğini test ediyor

Apple’ın konferansında duyurduğu en yeni iOS 8 özelliklerinden birisi de aile paylaşım özelliği. Bu özellik sayesinde artık satın aldığınız bir uygulamayı diğer aile fertleriniz ile de ücretsiz olarak paylaşabileceksiniz tabii aynı şekilde diğer cihazlarınızla da paylaşımda bulunabileceksiniz. Apple’ın kullanıcılara uygulama satın almayı sevdiren bu projesi kapsamında satın alınan müzik, filmler ve iOS uygulamaları paylaşılabilecek.

famshare

Tabii, uygulamanın sahiplerine de burada söz hakkı düşüyor. Eğer satın alınan uygulama aile içi paylaşıma izin verirse dilediğiniz gibi paylaşımınızı yapabileceksiniz. Fakat uygulamanın yapımcısı tarafından eğer paylaşıma izin verilmiyorsa o uygulamayı aile içi paylaşma seçeneği ile birlikte kullanamayacaksınız. Bu yeni sistem için test aşaması şimdiden başladı fakat elbette hala tam olarak hazır değil.

Bu yeni özellikle birlikte gelecek olan iOS 8’in ise yeni ve büyük iPhone modeli ile birlikte Eylül’ün 9’unda yapılacak olan tanıtımda artık kullanıma hazır hale gelmesi bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir