Apple, 80 milyon 4.7 ve 5.5 inç cihaz üretmeye hazırlanıyor

The Wall Street Journal’ın raporlarına göre Apple bu sefer ki üretim aşamasında rekor bir rakama ulaşmak için hazırlıklarını sürdürüyor. The Wall Street Journal‘a göre Apple bu dönem içerisinde Aralık ayına kadar 70-80 milyon adetinde iPhone 6 üretimini hedefliyor. Daha önceden de haberi piyasaya çıkmış olduğu gibi iPhone’ların artık önümüzdeki hafta içerisinde seri üretime de geçmesi bekleniyor.

iphone-6

Peki, ne oldu da Apple bu sefer böyle bir rekor adette üretim yapma kararı aldı? Aslında cevabı son derece basit. iPhone’un bir önceki modellerine baktığımızda cevap ortaya çıkıyor. Geçen sene Apple sadece 50-60 milyon aralığında iPhone 5S ve 5C üretimi gerçekleştirdi. Sonradan da Apple arz talep dengesini karşılayamaz duruma geldi. Apple bu sefer daha hızlı üretim yapmayı hedefliyor orası kesin, ayrıca Apple’ın tedarikçilerinden birisi olan Foxconn da yakın zaman içerisinde 100.000 kadar işçi alımı gerçekleştirmişti. Bu da demektir ki The Wall Street Journal‘ın haberi doğru olabilir.

Her ne kadar iPhone’un üretim aşamasında karşısına birçok sorunun çıktığı ile ilgili sızıntılar internet medyasında yer almış olsa da muhtemelen 2015‘den önce iPhone 6 kullanıcılarına kavuşmuş olacak. Ayrıca toplam üretim adetinin 80 milyon olması da Apple’a yeni bir rekor üretimi katacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir