Apple 5 Şubat’ta 128Gb iPad 4’ü piyasaya sürüyor

iOS 6.1 sürümünün yayınlanması ile beraber sisteme ait dosyalara göz atan meraklı gözler yeni bir iPad 4 modelini keşfetmişlerdi. Bu bilgiyi bir çok teknoloji blogu ve perakende kaynakları doğrulamıştı. 128GB olarak tanımlanan yeni model “Ultimate” olarak nitelenen Retina ekrana sahip modeli artık doğrulandı. Apple’ın bir basın bülteni olarak duyurduğıu haberde 128GB iPad 4 Wi-Fi modelinin 799 dolar, Wi-Fi + Hücresel model için 929 dolar’dan sunulacağı belirtildi.

Apple’ın yetkili bayileri tarafından hem siyah hem de beyaz modelinin 5 Şubat’ta satışta olacağı aynı bültende belirtildi. Dünya çapında 200 milyon’dan fazla iPad satan Apple, özellikle son zamanlarda uygulamaların çok daha fazla boyutlara ulaşması ve depolama seçeneklerinin yetersiz olacağı düşüncesine karşı çok beklenen adımı atmış oldu.

128-gb-iphone-4-retina

128GB’lık iPad 4 tahmin edeceğiniz gibi iOS 6.1 yüklü olarak gelecek. Apple’ın bu atağı ile beraber zaten piyasada tablet alanında liderliği açık ara öndeyken bu yeni depolama seçeneği ile daha da fazla talep göreceği kaçınılmaz.

Bu haberin ardından Avrupa ve tabi en çokta Türkiye’de 128GB’lık iPad 4’lerin ne zaman satışa sunulacağı merak konusu

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir