Apple 4K’lık ultra HD televizyonu yıl sonu satışa çıkabilir

Apple Televizyonu söylentileri uzun bir zamandır teknoloji sitelerinde yer bulduğunu konuyu yakından takip edenler biliyorlar. Öyle ki meraklılar geçtiğimiz yıl Apple televizyonu‘nun satışa sunulacağı beklentisini de taşıyorlardı. Bu söylentiler yerini hayal kırıklığına bıraksa da bu yıl ile beraber söylentiler tekrar alevlenmiş gibi görünüyor.

Konu hakkındaki söylentileri yakından takip eden bir blog olarak DigiTimes kaynaklı son söylentiyi de paylaşmadan edemedik. Yeni söylentiye göre Apple televizyonu bu yılın sonu yahut en geç 2014 yılı başlarında meraklıları ile buluşacak.

apple-tv

DigiTimes‘ın özellikle uzakdoğulu perakende zincirine yakın kaynaklardan edindiği bilgiye göre iTV olarak adlandırılacağı düşünülen Apple televizyonunun 4K (Ultra HD) çözünürlüğe sahip LG üretimi olan görüntü panelleri ile gelmesi bekleniyor. Söylentinin kaynağı olarak LG’nin Ultra HD TV panel üretimine başlayacağı ve Apple’ın bu panellere sahip iTV’sinin aynı zamanda Retina ekran desteğine sahip olabileceği de bildiriliyor.

Anlaşılan bu yıl boyunca Apple’ın iTV’si üzerine sizlerle çok daha fazla söylentiyi paylaşacağız gibi geliyor.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir