Apple 2013 yılında iPhone 5S ve 5-inç iPhone 6 çıkaracak

Özellikle son iki aydır, Apple‘ın bu yıl içinde karşımıza çıkaracağı iki yeni iPhone modeli üzerine söylentiler ara ara gelmeye devam ediyor. Apple’ın iPhone 5S ve daha büyük ekranlı bir iPhone 6‘ın bu yıl piyasaya sürüleceğine dair yeni bir rapor yayınlandı. Bir yatırımcı sitesi olan Bright Wire’da yer alan Sina Tech’in raporuna göre iPhone 5S ve daha büyük ekranlı bir 5-inç iPhone’un bu yıl raflarda yerini alacağı belirtildi.

Bu yönde bir başka haber de Çin’in popüler teknoloji sitelerinden biri olan Laoyaoba.com’da yer aldı. Apple’ın tedarik zincirinde olan perakendecilere dayandırılan haberde iPhone 5S ve iPhone 6’nın 2013 yılında piyasada olacağı bildiriliyor. iPhone 5S’in görünüm olarak iPhone 5‘e benzediği, iPhone 6’nın ise daha ince ve daha hafif olacağı yönünde oldu.

buyuk-iphone-6

iLounge ise Apple’ın iPhone 5S ve daha ucuza satılacak farklı bir modelinin 2013 yılında gelişmekte olan pazarlarda satışa sunulacağı söylentisi yer alırken  4.7-inç ekranlı bir iphone üzerinde de çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. Söylentilere bakılırsa Apple bu sene, özellikle ucuz akıllı segmentine gelişmekte olan ülkeler baz alınarak girip, iPhone 5S ve iPhone 6 ile de geniş pazara hitap etmeye hazırlanıyor gibi bir anlam çıkarılabilir.

Sizlerle daha önce paylaştığımız bir haberimizde daha büyük bir iPhone’un nasıl görünebileceği konusunda 5 inç iPhone olsa nasıl görünürdü? bilgi vermiştik. Dilerseniz konuyu inceleyebilirsiniz.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Apple 2013 yılında iPhone 5S ve 5-inç iPhone 6 çıkaracak” için bir yorum

  • 08 Şubat 2013 tarihinde, saat 17:14
    Permalink

    Yakında Iphone 10 da çıkar [img]http://www.hightechdad.com/wp-content/uploads/2012/09/iphone10.jpg[/img] buna benzer herhal..

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir