Apple 10 Milyon’dan Fazla iPad Mini Talimatı Verdi!

Wall Street Journal kaynaklı olan ve başlığımızda kullandığımız haberde, Apple‘ın Asya’daki bileşen tedarikçilerine bu yılıl 4. çeyreği için 10 Milyon’dan fazla iPad Mini için kollarını sıvamalarını salık verdiği söyleniyor. Özellikle iPhone 5 lansmanı sonrasında iPad Mini söylentileri iyiden iyiye artmış, 17 Ekim’de Apple’ın özel bir etkinlikle iPad Mini‘nin lansmanını yapacağı haberleri gelmişti.

iPad Mini

WSJ’nin bu haberi ile beraber 10 Ekim’de Apple etkinliğine dair davetiyelerin de yerlerine ulaştırılmaya başlanacağı duyurulmuştu.

10 Milyon’luk iPad Mini üretim emrine bakılırsa Apple iPad Mini’ye bir hayli güveniyor diyebiliriz. tabi bu ve buna benzer haberler henüz Apple tarafından resmen onaylanmamış olsa da aynı süreci iPhone 5 konusunda da yaşadığımızdan bizler için pek sürpriz sayılmaz. Ancak WSJ’nin bu konuda çok emin olduğu ve bu ay iPad Mini’nin duyurulacağının üzerinde ısrarla duruyor. 7.85 inç’lik son derece ince bir profile sahip olacağı beklenen iPad Mini fiyatının da 300$ seviyelerinde olması bekleniyor.

 

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir