App Store Uygulaması Siri ve Passbook Entegresi ile Güncellendi

Apple‘ın online alışveriş imkanı sunan Apple Store, Siri ve Passbook uygulamaları ile entegre olarak çalışacak bir şekilde güncellendi. Yazımızın devamındaki resimde de gösterildiği gibi örneğin, Siri’ye “iPhone 5 ne kadar” diye sorduğunuzda Apple Store üzerinde ürün bilgisi, fiyatı ve satın alma özellikleri ile karşınıza gelecek. tabi tüm bunların İngilizce olarak yapılabileceğini söylememize gerek yok sanırız.

Ayrıca Apple Store uygulamasının Türkiye’de Apple Store olmamasından dolayı da Türkiye hesap sahiplerince kullanılamadığını belirtelim. Eğer cihazınızda Apple Store uygulaması yüklü değilse aynı soruya Siri “bunu yapamam” diye cevap verecektir.

apple store siri update

Siri’ye aynı şekilde iPhone, iPod, iPad, MacBook fiyatlarını da sorabilir ve ilgili ürünlerin bilgisine sizi ulaştırabilir. Passbook (hesap cüzdanı) uygulaması her ne kadar çok aktif bir uygulama olmasa da ülkemiz içinde ileride hayli fazla kullanılabilecek bir uygulama. Bu güncelleme ile beraber Siri’nin yeteneklerine yenileri eklenmiş ve Apple Store’un işlevselliği de artmış oluyor.

Bizler de bugüne kadar cihazlarımızda olmasına rağmen tadını çıkara çıkara kullanamadığımız Türkçe anlayan bir Siri temennisi ile beklemeye devam ediyoruz.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir