Amazon’dan iPhone ve iPad’leri POS cihazına çeviren proje

Özellikle küçük işletmeler, kartlı ödemelerin nasıl daha kolay ve pratik yapılışı ile ilgili kendini bir araştırma hüzmesinin içerisinde buluyor. Amazon‘un da dikkatinden kaçmayan bu önemli detay yeni projesinin temellerine atmasına yardımcı oldu. Bu proje ile birlikte artık bu araştırmaların sonunu gelebilir. Amazon’un yeni tasarladığı bir proje sayesinde artık üçüncü parti ödeme sistemi olarak iPhone ve iPad cihazlar kullanılabilecek. Üstelik Amazon bu kart okuyucuları kullanıcılarına $10 gibi gayette uygun bir fiyattan sunacak. Amazon bu yeni nesil ödeme projesinde Square ve PayPal Here gibi uygulamalardan da faydalanacak.

Kart okuyucu cihaz ise şuanda yalnızca iPhone 4 üzeri jenerasyon modellerinde çalışıyor olacak. Aynı şekilde iPad kullanıcıları için  iPad mini jenarasyonun üstü bir iPad cihazına da sahip olması şartı olacak. Tabii, bu yeni sistemin en iyi yanı ise elbette kullanıcıları için olacak. Bu sistem de satıcı kadar alıcı da düşünülecek ve çok küçük yüzdelik bir dilim, fiyat tutarından kesilecek böylece küçük işletmeler de rahatlıkla kullanıcılarına kart ile ödeme gibi seçenekler sunabilecek.

Kart okuyucu ile birlikte elbette ödemeler için bir de ücretsiz uygulama kullanılacak. Uygulama ayrıca satıcıya satış performanslarını, satış miktarını ve en iyi satış zamanları gibi bir çok detaylı istatistiği sunacak. Kısacası bu sistem kısa süre içerisinde tüm dünyada yeni bir ödeme sisteminin başlangıcını oluşturabilir ve ödemeleri hem alıcılar hem de satıcılar için çok daha kolay bir hale getirebilir.

Şuanda bu sistemin kullanılabilirlik noktası ise ABD ve Japonya olarak görünüyor fakat test aşamalarının ve performans raporlarının ardından bu yeni sistemin tüm dünyada yayınlanması bekleniyor. Ayrıca Amazon bu yeni ve bir o kadar da kolay sistemi için bir tanıtım videosu hazırladı, yazının hemen altından videoyu izleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir