Akıllı telefonlara su geçirmezlik kazandıran Liquipel 2.0

CES 2013 tüketici fuarı tüm hızı ile sürerken öne çıkan yeni teknolojiler insanı adeta büyülüyor. Telefonların baş düşmanı olan sıvı temas konusunda çalışmalar yapan bir şirket Liquipel 2.0 ile su geçirmezlik kavramına adeta anlam katıyor. Su geçirmezlik özelliğini cihazınıza LifeProof gibi iyi koruyan ama çok kaba, taşımayı zorlaştıran bir kılıf ile de çözüm bulabilirsiniz. Ancak Liquipel 2.0 ne bir kılıf ne de koruyucu şeffaf bir jelatin.

Özel bir teknoloji olan Liquipel 2.0, cihaza yine özel bir teknik ile uygulanıyor. Cihazınızı bu işlemi yapacak olan firmaya gönderdiğinizde görünmez bir kaplama, cihaza hem su geçirmezlik özelliği kazandırıyor hem de çizilmelere karşı koruma sağlıyor

liquipel şeffaf koruma

Cihazın tasarımından ödün vermeksizin, sanki cihazda hiç bir koruma yokmuş gibi hissettirecek olan Liquipel 2.0 kalıcı bir teknik olarak özellikle girişimciler için de bir fırsat niteliğinde. Çünkü bu teknik ile bir çok cihaz bu şekilde kaplanarak sizleri hantal ve pahalı kılıflardan kurtarıyor.

Aslında bu teknik bir yıl önce kullanılmaya başlandı ancak Liquipel 2.0 ile daha da gelişerek uygulanan cihaza 100 kat daha fazla güvenirlik katıyor. Liquipel Ürün Geliştirme ve İşbirliği Kurucu başkanı Danny McPhail “2.0 sürümü AR-GE olarak geldiğimiz noktayı gösteren en güzel örnek, çünkü yenilikler başarımızın anahtarı” şeklinde görünmez aynı zamanda farkedilemez olan Liquipel 2.0’ı CES 2013 fuarında sunuyor.

Önümüzdeki süreçte bu uygulamanın Türkiye’de uygulanabilir olması ile beraber bir çok insanın alışveriş merkezinin yolunu tutacağını düşünüyoruz. Özellikle sararan ekran koruyucular veya kaba kılıflar teknolojiye yenik düşecek. Aşağıdaki video Liquipel 2.0’ıı en güzel şekilde yansıtıyor diye düşünüyoruz.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir