Acer 2013 Yılında 99 Dolarlık Tablet Satacak

Özellikle Çin merkezli bir çok alışveriş sitesinde onlarca model markasız tabletlerin ciddi satış rakamlarına ulaştığı günümüzde Acer firması 2013 yılında yeni bir ürünle merhaba demeye hazırlanıyor. Wall Street Journal gazetesinde yer alan bir habere göre Acer markasız tabletler ile rekabet edecek olan 99 dolar fiyatı ile 7-inç’lik tableti yeni yılda piyasaya süreceğini bildiriyor.

Iconia B1 olacağı düşünülen yeni ürün özellikleri itibari ile Kindle Fire‘a benzerliği ile dikkat çekecek gibi görünüyor. 1024X600 çözünürlük, 7 inç boyunda ekranı, 1.2GHz hızında çift çekirdekli mikro işlemcisi ile yeni Acer tabletin 2013 yılında piyasada olması bekleniyor.

Acer Iconia B1

Ürüne ait bazı görseller de internete sızması ile beraber kaynaklardan alınan bilgiye göre resimlerin Acer’ın yeni ürünü 99 dolar fiyata satılacak tableti olduğunu da doğruluyor.

Acer’i daha önce Android tabanlı, 129 dolar fiyat ile Tegra 3 işlemciye sahip Iconia Tab A110 ile ucuz tablet alanında varlığını göstermişti. Tablet piyasasında rekabetin her geçen gün biraz daha hareketlendiği günümüzde, gelecekte rekabetin fiyatlar konusunda olacağı izlenimi veriyor.

Kaynak: ComputerWorldTurkiye

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir