5. Nesil iPad; eylülde gelebilir!

Önümüzdeki Eylül ayına dair haberler giderek artmaya başladı. Yakın zamanda yapılan toplantılar ve yeni ürün söylentileri yıl sonuna doğru yeni cihazları görebileceğimizin sinyallerini veriyor. Öyle ki zaten Apple yeni ürünlerini genelde bu tarihlerde yani her yıl sonu düzenlenen tanıtımlarda yapıordu. Sanıyorum bu yıl sonunda biraz daha etkili geçecek, birden fazla yeni ürünü teknoloji severlerin kullanımına sunacak.

Yeni gelebilecek ürünlerden en çok merak edilenlerden bir diğeri de yeni nesi iPad, yani iPad 5. Digitimes internet sitesi bu tarz duyurularda gerçekten çok iyi sonuçları önceden bizlere bildirebiliyor. Yine böyle bir duyuru olduğunu varsayıyoruz. Çünkü Digitimes yıl sonunda (Eylül) iPad 5‘i göreceğimizi fakat iPad Mini 2 için biraz daha beklememiz gerektiğini duyurdu.

ipad 5

Haberdeki ayrıntılarda iPad 5 daha ince bir çerçeve tasarımına sahip olacak, böylece ekrandaki izleme alanı daha genişlemiş olacak. Şu an gündemde olan en büyük sorunlarnda biri de pil sorunu. Bu konuda da gerekli iyileştirmelerin yapıldığı ve LED ekranın kullanılması beklentiler arasında. Tablet için deneme üretimlerinin şimdilerde yapıldığı bilgisini alıyoruz.

Yeni nesi iPad mini için de bazı gelişmelerin olduğu söyleniyor. Çerçevesiz ekran kararı gelen bilgiler arasında en göze çarpanı. iPad Mini 2 için biraz daha beklemek gerektiği ve önümüzdeki yıl son çeyrek gibi duyurulabileceği Digitimes haberinden.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir