5 inç iPhone olsa nasıl görünürdü?

Geçtiğimiz günlerde bir çok teknoloji sitesinde yer aldığı gibi blogumuzda da yer verdiğimiz iPhone Math ve iPhone 5S söylentileri konusunda Apple‘ın 4.8-inç ekrana sahip iPhone Math (böyle bir ismin seçilmeyeceğine emin olsakta) söylentisi tasarımcılara da ilham vermeye başladı. China Times tarafından verilen haberde Samsung Galaxy Note ile rekabet edebilecek 4.8-inç’lik iPhone Math söylentisini baz alan AppleDigger.ru sitesi bir konsept çalışma paylaştı.

Youtube üzerinden paylaştıkları video’da beklentiler her ne kadar 12 megapiksellik bir kamerayı işaret etse de 8 megapiksel olarak nitelenen 4.8-inç’lik bir iPhone çalışmasını içeriyor. Apple’ın her zaman öne çıkardığı tek elle rahatlıkla kullanılabilen bir iPhone standartına uygun olacak mı bilinmez ancak bahsedilen iPhone Math ve üretilen video bu konuda bize ipuçları verebilir.

iphone math

Piyasada bir hayli tutulan Samsung ürünleri ile rekabet edebilecek, daha büyük ekrana sahip bir iPhone açıkçası bir çok Apple hayranının da beklentisi haline geldiğini söyleyebiliriz. Kim bilir, belki de bu videoyu izledikten sonra aksini düşünenler de bu fikre hak verebilirler.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir