5.5-inç’lik iPhone 6 çok daha farklı bir iOS deneyimi sunabilir

Büyük güne oldukça yaklaştık, artık yarın sonunda beklenen iPhone 6 tanıtılacak. Fakat biliyorsunuz ki iPhone 6’nın 4.7-inç sürümünün yanı sıra bir de 5.5-inç’lik geniş ekranlı sürümünün bekleniyor. Bazı internet haberleri daha sonradan büyük ekranlı modelin tanıtılacağını iddia etse de yarın bu iPhone modelinin de tanıtılma ihtimali yüksek.

rehber-ios8

Yeni gelecek olan model için ise bugün gerçekleştirilen testten bazı görseller meydana çıktı. Büyük ekranlı iPhone 6 ile kullanıcılar iOS’i iPad cihazlarında olduğu gibi kullanabilir. Bundan kastımız bazı Apple uygulamalarında iPad ve iPhone arasında farklılıkların olması. Bildiğiniz gibi iPad’de rehbere girdiğinizde rehber daha farklı bir şekilde görünüyor bizim iPhone modellerimizde ise ekran genişliği buna müsait olmadığı için daha farklı bir görünüm ortaya çıkıyor.  Bugün bir uygulama geliştiricisi olan Steven Troughton iOS simulatörü ile iPhone 6’nın nasıl olabileceğine dair görselleri sundu.

Tabii, bu durum muhtemelen sadece iPhone’un 5.5-inç sürümü için mümkün kılınabiliyor  yani 4.7-inç ekran sürümüne sahip olan model için böyle bir durum şuan söz konusu değil.   Ayrıca geliştirici bir kişi tarafından sunulduğu için ne kadar doğru olup olmadığı da tartışılır. Yarın artık her şeyin doğrusunu öğreneceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir