4.7 inç’lik iPhone 6’nın ekranı zımpara ve Joe Rogan’ın ok atışıyla test edildi

Geçtiğimiz hafta ünlü YouTuber Marqued Brownlee elinde Apple’ın iPhone 6 modeli için üretildiğini iddia etti panelinin bulunduğunu iddia etmiş ve bu paneli Youtube üzerinden hazırladığı video ile tanıtmıştı. Ardından da yeni nesil safir ekranın gerçekte ne kadar etkili olduğunu görebilmek için bazı testler yapmıştı.

Testler aşamasında bıçaklar, anahtarlar ve hatta bir basit esneklik testi bile yer alıyordu. Tabii, bu testlerin tümünün arasında gerçekten jenerik olmayı hak eden bir şov bulunmuyordu. Bu nedenle Marqued Brownlee tekrardan bir video yayınladı ve bu seferki safir ekran testinin her aşaması gerçekten de çok etkileyiciydi.

Kombine edilmiş bir zımpara testi, bir ok ve bir yay tabii bir de bu sefer Joe Rogan vardı. Bu sefer safir ekran için çok daha farklı bir test gerçekleştirilecekti, gerçi bir nesneyi özellikle de üretilen akıllı bir cihazı ok atışına tutmak gerçekten de biraz uç bir şov ama yine de kaliteyi göstermek için iyi bir yol olabilir. Şuana kadar yapılan neredeyse tüm testlerden iPhone 6’ya ait olduğu iddia edilen safir ekrandan sorunsuz bir performans alınmıştı, fakat iPhone 6’nın ok ile imtihanı pekte parlak geçmedi.

İlk video da Brownlee, tam olarak neden bıçakların ve anahtarların safir ekranı karşı dayanıklılık ve zayıflık gösterdiğine dair bir geniş açıklaması yer alıyordu. Tekrardan da hatırlatmak gerekirse eğer kullanılan materyaller safirin mataryellerinden daha güçlü değillerdi. Brownlee, ekranı bu sefer daha farklı bir teste tabii tutuyor, ilk olarak test etmek için bir zımpara kullanıyor. Kullanılan zımpara ile safir ekranın üzerinde muhakkak ki çizikler meydana geliyor. Fakat bu çizikler iPhone 5S’dekiler ile karşılaştırıldığında son derece az denebilir. İkinci video içerisinde ise bizlere yeni elementler de sunuyorlar. Joe Rogan bu sefer okçuluk kabiliyetini iPhone 6’nın ekranı üzerinde deniyor. Ayrıca test sırasında tam kaliteli bir çekim için süper hızlı kameralar kullanılmış. Tabii, bir çok kullanıcı iPhone’un panelinin bir ok ile test edilebileceğini aklının ucuna bile getirmemiştir Yine de oldukça eğlenceli bir video olmuş, mutlaka izlemelisiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir