360 Derece Video Çeken Uygulama Cycloramic

Apple‘ın uygulama deposu App Store binlerce uygulamayı bir arada barındıran en geniş depo olması ile beraber hayli ilginç uygulamaları da bulabilmeniz mümkün. İşte bu ilginç uygulamalar arasına yeni katılan “Cycloramic” isimli uygulama hayli ilginç ve bir o kadar da marifetli. 360 derece video çekebilen uygulama bu işi eller serbest olarak yapıyor.

Cycloramic‘i ilginç kılan, eller serbest 360 derece video çekmek için iPhone‘un titreşim motorunu kullanması. Video çekimini başlattığınızda cihazın titreşim motoru devreye giriyor ve dik konumda zeminde duran iPhone kendi etrafında 360 derece dönerek video’yu çekiyor.

Cycloramic

Tabi kullanılabilirliği cihazın koyulacağı zeminin pürüssüz ve düz olmasına paralel olduğundan ne kadar konfrolu olur orası tartışılır ancak düşünce olarak Cycloramic uygulaması blogumuzda yer almayı hakediyor.

Cihazı düz bir zemine koyduktan sonra uygulamada “Go” butonuna bastığımızda cihazımızın doğru titreşim noktasını kullanarak kendi etrafında dönmek sureti ile videoyu çekiyor, ta ki siz “Stop” butonuna dokunana kadar.

iPhone 4 ve 4S’te de çalışan uygulama en iyi performansı iPhone 5‘te gösteriyor. Gerekliliği tartışabilir olan uygulamayı daha çok eğlence için kullanabileceğinizi düşünüyoruz. Uygulama App Store’da 0.99$ fiyatı ile satışta. Cycloramic’i aşağıdaki App Store bağlantısından satın alabilirsiniz.

Cycloramic

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

360 Derece Video Çeken Uygulama Cycloramic” için 4 yorum

 • 06 Ocak 2013 tarihinde, saat 18:48
  Permalink

  Sonuçta cihazın titreşimini kullanıyor ne artar ne eksilir bu nedenle titreşime al cihazı ve çaldır bak duruma göre o zaman o uygulamada da çalışır 🙂 böyle test en kesin sonucu verir.

  Yanıtla
 • 06 Ocak 2013 tarihinde, saat 18:28
  Permalink

  Tamam hocam cevabinizi bekliyorum.

  Yanıtla
 • 06 Ocak 2013 tarihinde, saat 18:06
  Permalink

  Denemedim bugün bakar söylerim size buradan

  Yanıtla
 • 06 Ocak 2013 tarihinde, saat 15:26
  Permalink

  Merhaba,
  iPhone 4 te calisiyor mu hocam acaba ? Calisip calismayacagini tam olarak bilmedigim icin guvenemiyorum.

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir