25pp Uygulamasını Cihaza Yükleme ve Kullanım

iOS cihazlara crackli App Store uygulamalarını yüklemekte kullanılan Installous uygulamasına ait websitesinin hizmeti durdurması haberini sizlerle Installous’a Elveda Hackulous Kapanıyor konusundan paylaşmıştık. Bu haberin ardından installous’a alternatif, bir çok açıdan da ondan daha iyi bir uygulama olan 25pp daha da popüler hale gelecek gibi görünüyor.

Biz de sizlere bu yazımız ile 25pp uygulamasının jailbreakli olan cihazlarınıza nasıl kuracağınızı ve uygulamaları nasıl yükleyeceğinizi anlatmaya çalışacağız. Bilineceği üzere 25pp uygulaması Çince bir uygulama olduğundan kullanıma dair sıkıntı yaşanması ihtimaline karşı sizlere bu rehber ile yardımcı olacağız. Bu arada minik bir hatırlatma yapalım, 25pp’nin bir de PC versiyonu bulunmakta bu versiyon ile jailbreaksiz cihazlara da uygulama atabilirsiniz.

25pp kurulum

25pp Nasıl Yüklenir?

25pp uygulamasını yüklemek için öncelikle Cydia‘da bu uygulamaya ait repo adresini girmemiz ve kaynağı eklememiz gerekiyor. Sırası ile Manage >> Sources kısmına gireek yukarıda yer alan “Edit” butonuna sonra sağda belirecek olan “Add” butona tıklayarak yukarıdaki resimde görülen adresi yazıp “Add Source” butonu le kaynağı kaydediyoruz.

Daha önce de belirttiğimiz gibi uygulama Çince ve çeviri yapmaya müsait bir yapısı yok. Çevrilebilen kısımları da butonlardan ibaret olmasına rağmen yine de kullanımda size kolaylık sağlayacaktır. Dilerseniz çeviri dosyalarının da nasıl ekleneceğini anlatmaya çalışalım.

25pp Türkçe Nasıl Yapılır?

Birinci Adım: Öncelikle 25pp türkçe dosyalarını bu bağlantıya tıklayarak indirin.

25pp

İkinci Adım: WinSCP, i-Funbox, iTools vb. cihaza bağlanma uygulamalarından herhangi birini kullanarak cihaza bağlanın.

Üçüncü Adım: Application >> PPHelper.app klasaörüne girerek indirdiğiniz dil dosyalarına ait klasörün içindeki tüm dosyaları seçip sürükle bırak ile bu klasörün içine atın. Varolan dosyaların üzerine yazdırdıktan sonra artık çeviri işlemi tamamlanmış olacaktır.

25pp Nasıl Kullanılır?

25pp kısmen de olsa Türkçeleşmiş olarak kullanımıza hazır hale geldi, cihazımızdan 25pp uygulamasını çalıştıralım ve yapabileceklerimize şöyle bir bakalım;

Uygulama Bulma ve Yükleme

25pp uygulama yukleme 1

Birinci Adım: 25pp içinde uygulamaları görmek istersek yukarıdaki 1 nolu resimde ok ile gösterilen alana tıkladığımızda 2 nolu resimde görüleceği gibi uygulamalar listelenir.

İkinci Adım: İlk gelen uygulamayı örnek olarak yüklemeye çalışalım, ok ile gösterildiği gibi yüklemek istediğimiz uygulamanın üzerine tıklıyoruz (yanındaki ok simgesine değil)

25pp uygulama yukleme 2

Üçüncü Adım: 3 nolu resime baktığımızda uygulamamızın hemen altında bir alan açıldığını görüyoruz. Burada gösterildiği gibi ilgili butona basıyoruz. Yüklemenin otomatik olarak başladığını “İndirme” kısmından görebiliriz. İndirilen uygulama otomatik olarak yükleneceği için ayrıca herhangi bir şey yapmanıza gerek olmayacak.

İndirilen Uygulamaları Yönetme

25pp indirme alani

Birinci resimde görüleceği gibi indirme alanında dört farklı seçenek var. Bunlar indirilen öğenin türüne göre ayrılmış özel bölümlerdir. Uygulamaların olduğu kısıma gösterildiği gibi girdiğimizde tüm indirilmiş uygulamalar listelenir. Bu uygulamaları dilersek logomuzun altında kalan butona tıklayarak tek tek silebiliriz de.

Şimdi dilerseniz bildiğimiz uygulamaları 25pp içinde nasıl arayacağımızı ve bunları nasıl yükleyeceğimizi görelim.

Uygulama Bulma ve İndirme

25pp arama alani

Uygulama indirme işlemini anlatımın başında görmüştük ancak onlar listelenen uygulamalar içindi. Şimdi arama fonksiyonunu kullanarak bir uygulamaya ulaşma ve yükleme işlemine bakalım.

Birinci Adım: Arama kısmına giriyoruz ve arama kutusuna örnek olarak “Whatsapp” yazıyoruz ve uygulamamızı buluyoruz.

İkinci Adım: Uygulamanın üzerine tıklıyoruz ve ikinci resimde olduğu gibi bir alan açılıyor, gösterilen butona tıklıyoruz ve indirme işlemi başlıyor…

Uygulamalar Nasıl Güncellenir?

Buraya kadar uygulamaları bulma, yükleme, yüklü uygulamaları görme gibi işlemleri yaptık. Şimdi cihazımızda yüklü olan uygulamaların yeni sürümlerini nasıl güncelleyeceğimizi göreceğiz.

25pp guncelleme alani

Güncellemesi gelmiş uygulamalar “Güncelleme” menüsü altında yer alırlar. Burada güncellemek istediğimiz uygulamanın üzerine tıkladığımızda tıpkı yükleme işleminde olduğu gibi bir alt menü açılır ve ikinci resimde görüldüğü gibi bu butona tıklandığından indirme ve sonrasında kurulum işlemi otomatik olarak yapılır.

25pp uygulamasının size gerekli olan yönetim ve kullanım alanları bu kadar. Bir de altta “Diğer” isimli alan göreceksiniz ki daha çok ayarlarla ilgili. Şimdilik bu kısımda değişiklik yapmaksızın uygulamanın tadını çıkarın. İlerleyen günlerde bu alana ait öne çıkan ve size gerekli yerleri de anlatacağız, umarız installous uygulamasına alıştığınız ve rahatlıkla kullandığınız gibi bu anlatımla beraber aynı rahatlıkla bu uygulamayı da kullanacaksınız.

NOT:

Installous’un kapanmasının ardından yeni çıkan bişr başka alternatif uygulama iPASTORE‘u da bu sayfadan incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca iTunes ile eşzamanlama yaptığınızda crackli uygulamaların silinmemesi için aynı kaynaktaki appsync 5+ uygulamasını da yüklemeyi unutmayın

32 yorum

#1Hasan24 Ocak 2014, 14:15

merhabalar ben ıphone 3gs 6.1.3 sürümü kullanıyorum.Telefonuma jaılbreak yaptım ve pp25 programını indirdim.Programdan gta vicecity i yükledim yüklendi olarak gözüküyor fakat ana ekrana gelmiyor ve oyunu açamıyorum yardım ederseniz sevinirim arkadaşlarr

#2Yasko Kuzgun21 Şubat 2013, 01:34

Dil çevirme programı 25pp açılırken sormuyor zaten otomatik çeviriyor. Çok kullanışlı ama programı çince olarakta hemen öğrenebılırsınız.uygulama isimleri zaten ingilizce.

#3Mehmet Yazıcı08 Şubat 2013, 10:50

A.S cihazı yeniden başlatın görünebilir yahut cihazın an ekranında diğer sayfada labilir yahut dosya sorunludur.

    #4reflex21 Şubat 2013, 21:27

    Abi buradaki herşey ücretsiz dimi

#5Oğuz Ölçer08 Şubat 2013, 10:45

S.a abidim 25pp den oyun indirdim indirilen uygulamaları yönet kısmında oyun yüklü yazıyor ama imadın ana sayfasında öyle bir uygulama yoktur..

#6sfkol07 Şubat 2013, 19:01

hımm sorun değil mecburen indirmicez o uygulamayı ama bişey daha sorucam ıphone 25pp programını indirdim ama tıkladığımda siyah ekran gelio tekrar menüye gidiyo 25pp açılmıyo neden acaba ?

#7Mehmet Yazıcı07 Şubat 2013, 18:45

Uygulamanın inmemesine bir öneride bulunamayacağım

#8sfkol07 Şubat 2013, 18:35

Mehmet bey çok sağolun pc ye indirdiğim 25pp programı sayesinde bi çok uygulama indirdim ama Dark nebula 2 oyununu indirmeye çalışıyorum ama hiç ilerleme olmuyor yüklemede burdaki sorun nedir acaba ? yüklenenler bölümünde indiriyo gibi gösterio ama hiç ilerleme olmuyo

#9Mehmet Yazıcı06 Şubat 2013, 01:02

Zararı yok uygulamaları dilinize çevirmeye yarayan uygulama ama rahatsız edebilir kaldırı. Uygulamayı komple sonra 25pp uygulamasını anlatımdaki şekilde yükleyin

#10ertan06 Şubat 2013, 00:46

edit : diğer uygulamaları açarken translate edeyim mi diye soruyor ama 25pp için demiyor.

#11ertan06 Şubat 2013, 00:44

ben yanlış yerden indirdim önce heyecanla :) ama onunla beraber app translate diye bir uygulama daha geldi bilginiz var mı bu konuda ? bir de cydia içinden remove dedim ama iconu gitmedi, sonra üzerinde bekletip çarpı çıkınca ordan sildim. sorun olur mu bu durum ?


Lütfen sorularınızı soru & cevap kısmından iletin. Buradan sorulan sorular yanıtlanmaz. Yorum için kayıt olmalı, veya giriş yapmalısınız.

Diğer yazılaranasayfaya dön

Microsoft eski CEO’su Steve Ballmer iPhone mu kullanıyor?

Microsoft eski CEO’su Steve Ballmer iPhone mu kullanıyor?(0)

Steve Ballmer, Microsoft‘tan emekli olduktan sonra ilişkileri halen devam ediyor. Çünkü şirketin %4 hissesine sahip. Nokia‘nın satın alınmasında da büyük rol oynayan Ballmer’ın attığı bir tweetteki ayrıntı gözlerden kaçmadı. Aslında bu tweet’in gerçek kişi tarafından mı atıldığı da tartışma konusu. Çünkü Twitter hesabının başkası tarafından açıldığı gerekçesiyle Steve Ballmer‘ın twitter hesabı askıya alındı. Twitter görüntüsüne

iOS 8′de şarkı tanıma özelliği için Shazam işbirliği

iOS 8′de şarkı tanıma özelliği için Shazam işbirliği(0)

iOS 8‘le birlikte şarkı tanıma özelliği için çalışma olduğu bilgisi var. Bu bilgiye göre dışarıdan cihazınıza şarkı dinleterek şarkının adı ve özelliklerine erişebilecek, dinleyebilecek ve satın alabileceksiniz. Bu konuda da dünyanın en iyisi konumunda bulunan Shazam’la işbirliği yapıldığı vurgulanıyor. Şarkı tanıma özelliği için Siri‘den faydalanılacak. Siri’nin bu konuda biraz yol katetmesi gerekiyor ve bu yüzden

Yeni iPhone, 3 farklı ekran boyutuyla gelebilir

Yeni iPhone, 3 farklı ekran boyutuyla gelebilir(1)

Bu haberin kaynağı aslında çok net değil. Yani global birçok teknoloji haber sitesinde bile yer alan bu haberin dayanak noktası Çin’de düzenlenen bir fuarda Apple yetkilisi olarak tanıtılan kişilerin konuşmaları. iPhone 6 yoldayken ve muhtemel yıl sonu tanıtılacakken, bu tarihe yaklaşıldıkça söylentiler de artıyor. 2 farklı ekran boyutuyla gelmesi tahmin ediliyorken bir de 3 farklı

iPhone 6 ve Air arasında gidip gelen yeni bir konsept

iPhone 6 ve Air arasında gidip gelen yeni bir konsept(0)

Yeni nesil iPhone bu yılın da en çok beklenen ürünü olacağı hiç şüphesiz. Geçtiğimiz yılın en çok beklenen telefonu iPhone 5 olunca bu yıl büyük ekran beklentisi bile yine zirveye oynamasına neden olacaktır. Hemen her gün iPhone 6 veya nam-ı diğer iPhone Air‘in haberlerini, konseptlerini, söylentilerini duyuyoruz. Henüz resmi bir şey olmasa da artık yeni

Apple kendi donanımını kendisi üretmek istiyor

Apple kendi donanımını kendisi üretmek istiyor(0)

Apple bildiğiniz gibi çok farklı bir şirket. Zaten ezelden beridir birçok parça ve teknolojisini kendisi üretmek isteyen bir şirketti. Bu nedenle de teknolojide sürekli öncü olabilmiş, taklit edilen bir profile sahip olmuştu. Ancak günümüz teknolojisinde bunun yapılması çok daha zor olduğundan başta ekran ve işlemcilerini farklı firmalardan tedarik ederek yoluna devam ediyordu. Yakın zamanda Apple’ın

WWDC 2014 Apple geliştirici platformu toplanıyor

WWDC 2014 Apple geliştirici platformu toplanıyor(0)

Apple geliştirici konferansı için geri sayım başladı. Her yıl düzenlenen geleneksel yazılım geliştiricileri (developers) konferansı için tarih ve detaylar belli oldu. Worldwide Developers Conference 2014 iOS ve Mac geliştiricilerini bir araya getiriyor ve etkinlik 2-6 haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Önceleri konferans için ilk gelen alır prensibi işliyordu. Bu yıl farklı bir uygulama devreye sokuldu. Bir

Apple Store Türkiye için Zorlu Center’da perdeler indi

Apple Store Türkiye için Zorlu Center’da perdeler indi(0)

Apple Store bir aksilik çıkmazsa 5 Nisan itibariyle açılacak. Açılış için Tim Cook’un yanı sıra Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve önemli simaların katılması bekleniyor. Çalışmalar sonlara yaklaşmış ve kübik cam tasarımlı binanın etrafı perde ile kapatılmış gizli bir şekilde içerideki çalışmalar devam ediyordu. Şimdi perdeler indi ve tüm görkemliliğiyle karşımızda. Gerçekten hem iç hemde dışarıda gayet

Apple, Japon işlemci üreticisi Renesas SP Drivers’ı satın aldı

Apple, Japon işlemci üreticisi Renesas SP Drivers’ı satın aldı(0)

Apple sessiz ve derinden yaptığı satın almalarla ilerlemeye devam ediyor. Aslında şimdilerde bile baş gösteren birçok sorun için ileride kendi çatısı altında çözümler üretmeyi hedefliyor diyebiliriz. Bunların başında da enerji tüketimi geliyor ki işlemci teknolojisi bu konuda çok çok önem arzediyor. Japon Sharp‘ın işlemci ürettiğini eminim birçoğunuz bilmiyordunuz. Bende yeni öğrendim. Apple Renesas SP Drivers

Microsoft Office Mobile uygulama iOS ve Android için artık ücretsiz

Microsoft Office Mobile uygulama iOS ve Android için artık ücretsiz(0)

Windows Office Mobile, iOS ve Android cihazlar için geçtiğimiz yıl mağazalarda yerini almıştı. Excel, Word ve Poverpoint gibi temel office uygulamalarının mobil cihazlarda görüntüleme, içerik ekleme, düzenleme ve kaydetme gibi temel işlevleri yerine getirebilen bu uygulamalar artık ücretsiz olarak sunulmaya başladı. Ücretsiz sunuluyor ama burada yapılan düzenleme ve değişikliklerin bulut platformlarında saklanması gerekebiliyor ve Office-365

iPhone 6 yeni konsept

iPhone 6 yeni konsept(0)

iPhone 6 hiç şüphesiz 2014 yılının en çok beklenen cihazı. Tüm mobil cihazlarda beklentinin en büyük olduğu konu hep iPhone tanıtımı oluyor. Geçtiğimiz yılın en çok beklenen ürünü iPhone 5 seçilmişti. Bu da buna bir örnektir sanıyorum. Bu yıla baktığımızda iPhone 6 çok bekleniyor. Samsung Galaxy S5 ile bir cevap vemiş gibi gelebilir. Bakalım Apple

devamını oku
çatı penceresi piramit sünger
Bondex Sünger reklam

Diğer Bağlantılarımız

Bizi Google'a önerin

Blogumuzun Youtube Kanalı

Youtube Kanalımız

Sitemize sponsor olabilirsiniz

Diğer Bağlantılarımız

En popüler kategoriler

© 2011 Elma Bülteni iPhone, iPad, iPod, Mac, iOS Teknoloji Blogu - Her hakkı saklıdır, izinsiz hiç bir şekilde içeriği kopyalanamaz