25pp Uygulamasını Cihaza Yükleme ve Kullanım

iOS cihazlara crackli App Store uygulamalarını yüklemekte kullanılan Installous uygulamasına ait websitesinin hizmeti durdurması haberini sizlerle Installous’a Elveda Hackulous Kapanıyor konusundan paylaşmıştık. Bu haberin ardından installous’a alternatif, bir çok açıdan da ondan daha iyi bir uygulama olan 25pp daha da popüler hale gelecek gibi görünüyor.

Biz de sizlere bu yazımız ile 25pp uygulamasının jailbreakli olan cihazlarınıza nasıl kuracağınızı ve uygulamaları nasıl yükleyeceğinizi anlatmaya çalışacağız. Bilineceği üzere 25pp uygulaması Çince bir uygulama olduğundan kullanıma dair sıkıntı yaşanması ihtimaline karşı sizlere bu rehber ile yardımcı olacağız. Bu arada minik bir hatırlatma yapalım, 25pp’nin bir de PC versiyonu bulunmakta bu versiyon ile jailbreaksiz cihazlara da uygulama atabilirsiniz.

25pp kurulum

25pp Nasıl Yüklenir?

25pp uygulamasını yüklemek için öncelikle Cydia‘da bu uygulamaya ait repo adresini girmemiz ve kaynağı eklememiz gerekiyor. Sırası ile Manage >> Sources kısmına gireek yukarıda yer alan “Edit” butonuna sonra sağda belirecek olan “Add” butona tıklayarak yukarıdaki resimde görülen adresi yazıp “Add Source” butonu le kaynağı kaydediyoruz.

Daha önce de belirttiğimiz gibi uygulama Çince ve çeviri yapmaya müsait bir yapısı yok. Çevrilebilen kısımları da butonlardan ibaret olmasına rağmen yine de kullanımda size kolaylık sağlayacaktır. Dilerseniz çeviri dosyalarının da nasıl ekleneceğini anlatmaya çalışalım.

25pp Türkçe Nasıl Yapılır?

Birinci Adım: Öncelikle 25pp türkçe dosyalarını bu bağlantıya tıklayarak indirin.

25pp

İkinci Adım: WinSCP, i-Funbox, iTools vb. cihaza bağlanma uygulamalarından herhangi birini kullanarak cihaza bağlanın.

Üçüncü Adım: Application >> PPHelper.app klasaörüne girerek indirdiğiniz dil dosyalarına ait klasörün içindeki tüm dosyaları seçip sürükle bırak ile bu klasörün içine atın. Varolan dosyaların üzerine yazdırdıktan sonra artık çeviri işlemi tamamlanmış olacaktır.

25pp Nasıl Kullanılır?

25pp kısmen de olsa Türkçeleşmiş olarak kullanımıza hazır hale geldi, cihazımızdan 25pp uygulamasını çalıştıralım ve yapabileceklerimize şöyle bir bakalım;

Uygulama Bulma ve Yükleme

25pp uygulama yukleme 1

Birinci Adım: 25pp içinde uygulamaları görmek istersek yukarıdaki 1 nolu resimde ok ile gösterilen alana tıkladığımızda 2 nolu resimde görüleceği gibi uygulamalar listelenir.

İkinci Adım: İlk gelen uygulamayı örnek olarak yüklemeye çalışalım, ok ile gösterildiği gibi yüklemek istediğimiz uygulamanın üzerine tıklıyoruz (yanındaki ok simgesine değil)

25pp uygulama yukleme 2

Üçüncü Adım: 3 nolu resime baktığımızda uygulamamızın hemen altında bir alan açıldığını görüyoruz. Burada gösterildiği gibi ilgili butona basıyoruz. Yüklemenin otomatik olarak başladığını “İndirme” kısmından görebiliriz. İndirilen uygulama otomatik olarak yükleneceği için ayrıca herhangi bir şey yapmanıza gerek olmayacak.

İndirilen Uygulamaları Yönetme

25pp indirme alani

Birinci resimde görüleceği gibi indirme alanında dört farklı seçenek var. Bunlar indirilen öğenin türüne göre ayrılmış özel bölümlerdir. Uygulamaların olduğu kısıma gösterildiği gibi girdiğimizde tüm indirilmiş uygulamalar listelenir. Bu uygulamaları dilersek logomuzun altında kalan butona tıklayarak tek tek silebiliriz de.

Şimdi dilerseniz bildiğimiz uygulamaları 25pp içinde nasıl arayacağımızı ve bunları nasıl yükleyeceğimizi görelim.

Uygulama Bulma ve İndirme

25pp arama alani

Uygulama indirme işlemini anlatımın başında görmüştük ancak onlar listelenen uygulamalar içindi. Şimdi arama fonksiyonunu kullanarak bir uygulamaya ulaşma ve yükleme işlemine bakalım.

Birinci Adım: Arama kısmına giriyoruz ve arama kutusuna örnek olarak “Whatsapp” yazıyoruz ve uygulamamızı buluyoruz.

İkinci Adım: Uygulamanın üzerine tıklıyoruz ve ikinci resimde olduğu gibi bir alan açılıyor, gösterilen butona tıklıyoruz ve indirme işlemi başlıyor…

Uygulamalar Nasıl Güncellenir?

Buraya kadar uygulamaları bulma, yükleme, yüklü uygulamaları görme gibi işlemleri yaptık. Şimdi cihazımızda yüklü olan uygulamaların yeni sürümlerini nasıl güncelleyeceğimizi göreceğiz.

25pp guncelleme alani

Güncellemesi gelmiş uygulamalar “Güncelleme” menüsü altında yer alırlar. Burada güncellemek istediğimiz uygulamanın üzerine tıkladığımızda tıpkı yükleme işleminde olduğu gibi bir alt menü açılır ve ikinci resimde görüldüğü gibi bu butona tıklandığından indirme ve sonrasında kurulum işlemi otomatik olarak yapılır.

25pp uygulamasının size gerekli olan yönetim ve kullanım alanları bu kadar. Bir de altta “Diğer” isimli alan göreceksiniz ki daha çok ayarlarla ilgili. Şimdilik bu kısımda değişiklik yapmaksızın uygulamanın tadını çıkarın. İlerleyen günlerde bu alana ait öne çıkan ve size gerekli yerleri de anlatacağız, umarız installous uygulamasına alıştığınız ve rahatlıkla kullandığınız gibi bu anlatımla beraber aynı rahatlıkla bu uygulamayı da kullanacaksınız.

NOT:

Installous’un kapanmasının ardından yeni çıkan bişr başka alternatif uygulama iPASTORE‘u da bu sayfadan incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca iTunes ile eşzamanlama yaptığınızda crackli uygulamaların silinmemesi için aynı kaynaktaki appsync 5+ uygulamasını da yüklemeyi unutmayın

31 yorum

#1Hasan24 Ocak 2014, 14:15

merhabalar ben ıphone 3gs 6.1.3 sürümü kullanıyorum.Telefonuma jaılbreak yaptım ve pp25 programını indirdim.Programdan gta vicecity i yükledim yüklendi olarak gözüküyor fakat ana ekrana gelmiyor ve oyunu açamıyorum yardım ederseniz sevinirim arkadaşlarr

#2Yasko Kuzgun21 Şubat 2013, 01:34

Dil çevirme programı 25pp açılırken sormuyor zaten otomatik çeviriyor. Çok kullanışlı ama programı çince olarakta hemen öğrenebılırsınız.uygulama isimleri zaten ingilizce.

#3Mehmet Yazıcı08 Şubat 2013, 10:50

A.S cihazı yeniden başlatın görünebilir yahut cihazın an ekranında diğer sayfada labilir yahut dosya sorunludur.

    #4reflex21 Şubat 2013, 21:27

    Abi buradaki herşey ücretsiz dimi

#5Oğuz Ölçer08 Şubat 2013, 10:45

S.a abidim 25pp den oyun indirdim indirilen uygulamaları yönet kısmında oyun yüklü yazıyor ama imadın ana sayfasında öyle bir uygulama yoktur..

#6sfkol07 Şubat 2013, 19:01

hımm sorun değil mecburen indirmicez o uygulamayı ama bişey daha sorucam ıphone 25pp programını indirdim ama tıkladığımda siyah ekran gelio tekrar menüye gidiyo 25pp açılmıyo neden acaba ?

#7Mehmet Yazıcı07 Şubat 2013, 18:45

Uygulamanın inmemesine bir öneride bulunamayacağım

#8sfkol07 Şubat 2013, 18:35

Mehmet bey çok sağolun pc ye indirdiğim 25pp programı sayesinde bi çok uygulama indirdim ama Dark nebula 2 oyununu indirmeye çalışıyorum ama hiç ilerleme olmuyor yüklemede burdaki sorun nedir acaba ? yüklenenler bölümünde indiriyo gibi gösterio ama hiç ilerleme olmuyo

#9Mehmet Yazıcı06 Şubat 2013, 01:02

Zararı yok uygulamaları dilinize çevirmeye yarayan uygulama ama rahatsız edebilir kaldırı. Uygulamayı komple sonra 25pp uygulamasını anlatımdaki şekilde yükleyin

#10ertan06 Şubat 2013, 00:46

edit : diğer uygulamaları açarken translate edeyim mi diye soruyor ama 25pp için demiyor.

#11ertan06 Şubat 2013, 00:44

ben yanlış yerden indirdim önce heyecanla :) ama onunla beraber app translate diye bir uygulama daha geldi bilginiz var mı bu konuda ? bir de cydia içinden remove dedim ama iconu gitmedi, sonra üzerinde bekletip çarpı çıkınca ordan sildim. sorun olur mu bu durum ?


Lütfen sorularınızı soru & cevap kısmından iletin. Buradan sorulan sorular yanıtlanmaz. Yorum için kayıt olmalı, veya giriş yapmalısınız.

Diğer yazılaranasayfaya dön

iPhone 6 Klonlarının gülünç özellikleri ve inceleme detayları

iPhone 6 Klonlarının gülünç özellikleri ve inceleme detayları(0)

Henüz hala resmi olarak Apple’ın iPhone 6′sı duyurulmadı fakat Çinli ve diğer ülkelerin klon üreticileri bu konuda ellerini Apple’dan daha hızlı tuttular. iPhone 6′nın yüzüstüne çıkan görsellerinden de faydalanarak “Wico6″ gibi iPhone 6 cihazının 4.7 inç versiyonunun klonunu yapmaya başladılar.  Elbette söz konusu olan marka Apple olunca artık ürünün çıkmadan ve hatta tanıtılmadan dahi klonlarının

Apple, OS X Yosemite açık Beta’yı yarın yayınlıyor

Apple, OS X Yosemite açık Beta’yı yarın yayınlıyor(0)

Apple’ın OS X Yosemite güncellemesini zaten bu ay içerisinde yayınlanacağını birçok farklı kaynak duyurmuştu. Apple da bugün 24 Temmuz da kullanıcıları için bir ön versiyon niteliğinde olacak olan OS X Yosemite‘i duyurdu.  Tabii, bu bir açık beta sürümü olacak ve kullanıcıların da OS X Yosemite‘i deneyimlemesi güzel bir deneyim olacak. Fakat resmi olarak Apple’ın OS

Apple, 80 milyon 4.7 ve 5.5 inç cihaz üretmeye hazırlanıyor

Apple, 80 milyon 4.7 ve 5.5 inç cihaz üretmeye hazırlanıyor(0)

The Wall Street Journal’ın raporlarına göre Apple bu sefer ki üretim aşamasında rekor bir rakama ulaşmak için hazırlıklarını sürdürüyor. The Wall Street Journal‘a göre Apple bu dönem içerisinde Aralık ayına kadar 70-80 milyon adetinde iPhone 6 üretimini hedefliyor. Daha önceden de haberi piyasaya çıkmış olduğu gibi iPhone’ların artık önümüzdeki hafta içerisinde seri üretime de geçmesi

Apple, iTunes Festival Londra 2014′ü duyurdu işte detaylar

Apple, iTunes Festival Londra 2014′ü duyurdu işte detaylar(0)

Apple artık geleneksel bir hal alan sekizinci iTunes Festival etkinliğinin Roadhouse‘da Londra’da yapılacak olduğunu resmi web sitesi üzerinden duyurdu. iTunes Festivali tam olarak 30 gün yani bir ay boyunca sürecek olup her gün konser verilecek. Eylül ayı boyunca devam edecek olan Festival de 60′ın üzerinde grubun sahne alması planlanıyor. Bu isimlerden bazıları ise Maroon 5,

Jay Carney, Apple’ın halkla ilişkiler ekibinin başına geçebilir

Jay Carney, Apple’ın halkla ilişkiler ekibinin başına geçebilir(0)

Geçtiğimiz hafta eski Beyaz Saray sekreteri olan Jay Carney‘in Katie Cotton‘un pozisyonunda Apple’ın kurumsal iletişim ve halkla ilişkiler sorumlusu olarak işe başlayabileceğine dair bazı haberler medya da yer almıştır. Bir başka kaynakta ise  Kalanick, hala arayışını sürdürdüğünü ve bu pozisyona uygun bir aday arayışını devam ettiğini söylemişti. Bu adaylardan biri olarak da Jim Carney ileri

4.7 inç’lik iPhone 6′nın ekranı zımpara ve Joe Rogan’ın ok atışıyla test edildi

4.7 inç’lik iPhone 6′nın ekranı zımpara ve Joe Rogan’ın ok atışıyla test edildi(0)

Geçtiğimiz hafta ünlü YouTuber Marqued Brownlee elinde Apple’ın iPhone 6 modeli için üretildiğini iddia etti panelinin bulunduğunu iddia etmiş ve bu paneli Youtube üzerinden hazırladığı video ile tanıtmıştı. Ardından da yeni nesil safir ekranın gerçekte ne kadar etkili olduğunu görebilmek için bazı testler yapmıştı. Testler aşamasında bıçaklar, anahtarlar ve hatta bir basit esneklik testi bile

iOS 7.1.1 jailbreak nasıl yapılır?

iOS 7.1.1 jailbreak nasıl yapılır?(0)

Evet arkadaşlar iOS 8′i beklerken, kimileri betaya geçsek mi diye düşünürken iOS 7.1.1 için jailbreak yayınlandı. Bu kez EvasiOn yayınlamadı. Bu defa PanGu isimli beyaz hackerların yayınladığı jailbreak aracıyla gerçekleştireceğiz. Jailbreak nasıl yapılır diyenler için yine kısaca açıklayacağız. İşlemler herzamanki gibi basit. Fakat bu araçta dil Çince olduğu için, biraz sıkıntı yaşanabilir. Kolay olmasına rağmen

iPhone 6 Barometre Sensörü

iPhone 6 Barometre Sensörü(0)

iPhone 6 özellik ve donanım açısından tam anlamıyla açıklanmadan, sürekli olarak yeni dedikodu ve söylentiler yayılmaya devam ediyor. Bunların arasında iPhone 6 ile iPhone 5S kıyaslamaları, iPhone 6 kasa dizaynı hakkında yorumlar ve sunacağı yeni özellikler yer alıyor. Son dönemde konuşulan Apple’ın yeni işletim sistemi İOS 8‘le yapılan yenilikler ve sunulan özelliklerden biri oldukça ilgi

iWatch 2.5 inç ekranıyla ekimde gelebilir

iWatch 2.5 inç ekranıyla ekimde gelebilir(0)

Bildiğiniz gibi iWatch tamamen duyum/varsayım/sızıntı haberlerine göre teknoloji sitelerinde yer alan bir cihaz. Yani henüz bu konuda hiçbir resmi haber felan olmamasına rağmen varlığına çok alıştık doğrusu. Tamamen hayalimizde yaşayan bir teknoloji oldu. İsim hakkında bile net birşey yokken bizler iWatch ismini yakıştırdık… Uzun süredir teknoloji gündemini giyilebilir cihazlar kategorisinde meşgul eden iWatch, “Ekim ayında

iOS 8 hangi modellere gelecek?

iOS 8 hangi modellere gelecek?(0)

iOS 8 geçtiğimiz günlerde gerçekleşen WWDC 2014‘te tanıtıldı. Henüz beta süreci olarak geliştirici hesaplarına tanımlanacak işletim sistemi bazı modelleri destekliyor, bazılarını ise desteklemiyor. iPhone 4S’ten önceki cihazlarınızda kullanamayacaksınız maalesef. Birtek bu biraz hayal kırıklığı oluşturabilir. iPhone 4S kullanıcıları güncellemeden faydalanabilecek. iOS 8 güncellemesinden faydalanabilecek tüm cihazlar aşağıda. Son birkaç yıl içinde aldığınız tüm modellerin iOS

devamını oku
çatı penceresi piramit sünger
Bondex Sünger Ses İzolasyonu Süngerleri reklam

Diğer Bağlantılarımız

Bizi Google'a önerin

Blogumuzun Youtube Kanalı

Youtube Kanalımız

Sitemize sponsor olabilirsiniz

Diğer Bağlantılarımız

En popüler kategoriler

© 2011 Elma Bülteni iPhone, iPad, iPod, Mac, iOS Teknoloji Blogu - Her hakkı saklıdır, izinsiz hiç bir şekilde içeriği kopyalanamaz