25pp Uygulamasını Cihaza Yükleme ve Kullanım

iOS cihazlara crackli App Store uygulamalarını yüklemekte kullanılan Installous uygulamasına ait websitesinin hizmeti durdurması haberini sizlerle Installous’a Elveda Hackulous Kapanıyor konusundan paylaşmıştık. Bu haberin ardından installous’a alternatif, bir çok açıdan da ondan daha iyi bir uygulama olan 25pp daha da popüler hale gelecek gibi görünüyor.

Biz de sizlere bu yazımız ile 25pp uygulamasının jailbreakli olan cihazlarınıza nasıl kuracağınızı ve uygulamaları nasıl yükleyeceğinizi anlatmaya çalışacağız. Bilineceği üzere 25pp uygulaması Çince bir uygulama olduğundan kullanıma dair sıkıntı yaşanması ihtimaline karşı sizlere bu rehber ile yardımcı olacağız. Bu arada minik bir hatırlatma yapalım, 25pp’nin bir de PC versiyonu bulunmakta bu versiyon ile jailbreaksiz cihazlara da uygulama atabilirsiniz.

25pp kurulum

25pp Nasıl Yüklenir?

25pp uygulamasını yüklemek için öncelikle Cydia‘da bu uygulamaya ait repo adresini girmemiz ve kaynağı eklememiz gerekiyor. Sırası ile Manage >> Sources kısmına gireek yukarıda yer alan “Edit” butonuna sonra sağda belirecek olan “Add” butona tıklayarak yukarıdaki resimde görülen adresi yazıp “Add Source” butonu le kaynağı kaydediyoruz.

Daha önce de belirttiğimiz gibi uygulama Çince ve çeviri yapmaya müsait bir yapısı yok. Çevrilebilen kısımları da butonlardan ibaret olmasına rağmen yine de kullanımda size kolaylık sağlayacaktır. Dilerseniz çeviri dosyalarının da nasıl ekleneceğini anlatmaya çalışalım.

25pp Türkçe Nasıl Yapılır?

Birinci Adım: Öncelikle 25pp türkçe dosyalarını bu bağlantıya tıklayarak indirin.

25pp

İkinci Adım: WinSCP, i-Funbox, iTools vb. cihaza bağlanma uygulamalarından herhangi birini kullanarak cihaza bağlanın.

Üçüncü Adım: Application >> PPHelper.app klasaörüne girerek indirdiğiniz dil dosyalarına ait klasörün içindeki tüm dosyaları seçip sürükle bırak ile bu klasörün içine atın. Varolan dosyaların üzerine yazdırdıktan sonra artık çeviri işlemi tamamlanmış olacaktır.

25pp Nasıl Kullanılır?

25pp kısmen de olsa Türkçeleşmiş olarak kullanımıza hazır hale geldi, cihazımızdan 25pp uygulamasını çalıştıralım ve yapabileceklerimize şöyle bir bakalım;

Uygulama Bulma ve Yükleme

25pp uygulama yukleme 1

Birinci Adım: 25pp içinde uygulamaları görmek istersek yukarıdaki 1 nolu resimde ok ile gösterilen alana tıkladığımızda 2 nolu resimde görüleceği gibi uygulamalar listelenir.

İkinci Adım: İlk gelen uygulamayı örnek olarak yüklemeye çalışalım, ok ile gösterildiği gibi yüklemek istediğimiz uygulamanın üzerine tıklıyoruz (yanındaki ok simgesine değil)

25pp uygulama yukleme 2

Üçüncü Adım: 3 nolu resime baktığımızda uygulamamızın hemen altında bir alan açıldığını görüyoruz. Burada gösterildiği gibi ilgili butona basıyoruz. Yüklemenin otomatik olarak başladığını “İndirme” kısmından görebiliriz. İndirilen uygulama otomatik olarak yükleneceği için ayrıca herhangi bir şey yapmanıza gerek olmayacak.

İndirilen Uygulamaları Yönetme

25pp indirme alani

Birinci resimde görüleceği gibi indirme alanında dört farklı seçenek var. Bunlar indirilen öğenin türüne göre ayrılmış özel bölümlerdir. Uygulamaların olduğu kısıma gösterildiği gibi girdiğimizde tüm indirilmiş uygulamalar listelenir. Bu uygulamaları dilersek logomuzun altında kalan butona tıklayarak tek tek silebiliriz de.

Şimdi dilerseniz bildiğimiz uygulamaları 25pp içinde nasıl arayacağımızı ve bunları nasıl yükleyeceğimizi görelim.

Uygulama Bulma ve İndirme

25pp arama alani

Uygulama indirme işlemini anlatımın başında görmüştük ancak onlar listelenen uygulamalar içindi. Şimdi arama fonksiyonunu kullanarak bir uygulamaya ulaşma ve yükleme işlemine bakalım.

Birinci Adım: Arama kısmına giriyoruz ve arama kutusuna örnek olarak “Whatsapp” yazıyoruz ve uygulamamızı buluyoruz.

İkinci Adım: Uygulamanın üzerine tıklıyoruz ve ikinci resimde olduğu gibi bir alan açılıyor, gösterilen butona tıklıyoruz ve indirme işlemi başlıyor…

Uygulamalar Nasıl Güncellenir?

Buraya kadar uygulamaları bulma, yükleme, yüklü uygulamaları görme gibi işlemleri yaptık. Şimdi cihazımızda yüklü olan uygulamaların yeni sürümlerini nasıl güncelleyeceğimizi göreceğiz.

25pp guncelleme alani

Güncellemesi gelmiş uygulamalar “Güncelleme” menüsü altında yer alırlar. Burada güncellemek istediğimiz uygulamanın üzerine tıkladığımızda tıpkı yükleme işleminde olduğu gibi bir alt menü açılır ve ikinci resimde görüldüğü gibi bu butona tıklandığından indirme ve sonrasında kurulum işlemi otomatik olarak yapılır.

25pp uygulamasının size gerekli olan yönetim ve kullanım alanları bu kadar. Bir de altta “Diğer” isimli alan göreceksiniz ki daha çok ayarlarla ilgili. Şimdilik bu kısımda değişiklik yapmaksızın uygulamanın tadını çıkarın. İlerleyen günlerde bu alana ait öne çıkan ve size gerekli yerleri de anlatacağız, umarız installous uygulamasına alıştığınız ve rahatlıkla kullandığınız gibi bu anlatımla beraber aynı rahatlıkla bu uygulamayı da kullanacaksınız.

NOT:

Installous’un kapanmasının ardından yeni çıkan bişr başka alternatif uygulama iPASTORE‘u da bu sayfadan incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca iTunes ile eşzamanlama yaptığınızda crackli uygulamaların silinmemesi için aynı kaynaktaki appsync 5+ uygulamasını da yüklemeyi unutmayın

32 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir