25pp ile Jailbreaksiz Cihazlara Crackli Uygulamaları Yükleme

Öncelikle 25pp uygulamasının bir bilgisayar sürümü bir de jailbreak yapılmış iOS cihazlarımıza Cydia’dan yükleyebileceğimiz Installous benzeri bir uygulamasının olduğunu belirtelim. Biz bu anlatımımızda bilgisayar versiyonunu anlatacağız, jailbreak yapılmış cihazlar için olan anlatıma 25pp Uygulamasını Cihaza Yükleme ve Kullanım konusundan erişebilirsiniz.

Jailbreak denildiğinde aklımıza ilk gelen Cydia gibi yardımcı bir alternatif uygulama deposunun cihazımıza yüklenmesi ile beraber App Store‘da ücretli olarak satılan uygulamaların Installous isimli uygulama üzerinden cihazımıza ücretsiz olarak yüklenmesi şeklinde özetlenebilir. Her ne kadar ikinci seçenekteki işlemi etik olarak önermiyor olsakta uygulamaları test edip çok önemli olan uygulamaları iTunes’tan satın aldıklarını da düşünüyoruz.

idevice

Bu anlatımımızın konusu daha çok cihazına Cydia değil de sadece crackli uygulamaları yükleyebilmek için jailbreak yapanları yakından ilgilendiriyor. Yahut bir şekilde iOS sürümlerini jailbreak yapılamayan sürümlere yükseltmiş olan kullanıcılar da bu konumuzu ilgi çekici bulabilirler.

Konumuzun öznesi konumundaki 25PP isimli program kullandığınız iOS cihazlarınızı jailbreak yapmadan sadece crackli uygulamaları yüklemenizde yardımcı olacak bir araçtır. Uygulamanın üreticisi Çin menşei’li olduğundan program da sadece Çince olması dışında hiç bir kullanım zorluğu yoktur. Kullanıma dair gerekli olan ayrıntıları da size bu yazımız ile vermeye çalışacağız.

25pp uygulamasının şu anda destek vermediği hiç bir cihaz bulunmamaktadır. iPod, iPhone 3/3G, iPhone 4/4S, iPhone 5, iPad 1/2/3/4, iPad mini dahil tüm cihazlara jailbreaksiz olarak  App Store uygulamalarını kurabilirsiniz. iOS sürümü olarak halen beta aşamasında olan iOS 6.1′e bile destek vermektedir. Program tamamen ücretsiz olup halen geliştirilmesi sürmektedir. İsterseniz şimdi 25pp programını bilgisayarınıza nasıl kuracağınıza ve kullanacağınıza geçelim;

25pp Kurulumu

Birinci Adım: Bu programın çalışması için bilgisayarınızda iTunes yüklü olması gerekmektedir, çünkü iTunes bilgisayara bazı sürücüleri yüklediğinden bu sürücülere 25pp programı da ihtiyaç duyar. Öncelikle 25pp programını bu bağlantıdan indirin.

İkinci Adım: 25pp programını çalıştıralım ve aşağıdaki resimlerde ok ile gösterilen butonlardan kurulumu tamamlayalım. (son aşamada üstteki kutucuk işaretlenirse yükleme sonrası program otomatik çalışır)

25pp Nasıl Kurulur

25pp Nasıl Kurulur 2

25pp Nasıl Kurulur 3

25pp Nasıl Kurulur 4

25pp Nasıl Kullanılır?

Programı çalıştırıp cihazınızı bağladığınızda karşınıza jailbreaksiz olarak uygulamaları yüklemeye yarayan bir programdan çok iTunes benzeri bir yapı çıkacak. 25pp’nin iTunes kullanmadan bir çok işlemi yapabileceğiniz özellikleri var olmasına rağmen hem dil açısından sorunlu olması hem de bu işlemi yerine getiren başka araçların olması sebebiyle değinmeyeceğiz.

Biz sadece jailbreaksiz cihazlara uygulama nasıl yüklenir bu konu üzerinde yoğunlaşacağız. Sizler farklı özelliklerini keşfetmek için deneme yanılma yöntemi ile programı çözmeye çalışabilirsiniz. Ancak bu programın dışında belirtilen işlev dışında hemen her şeyi zaten bir başka araç iTools ile de yapabiliyorsunuz.

Kısa açıklamadan sonra isterseniz asıl konumuza dönebiliriz.

25pp Nasıl Kullanılır

Birinci Adım: Cihazınız bilgisayara bağlı ve 25pp programı da çalıştırıldığında karşılama ekranında cihaz bilgileriniz yer alacak. Bu ekranda size resimin üzerinde verdiğimiz rakamlar kılavuzluk edecektir;

  1. Bu kısım uygulamaları indireceğimiz yer olacak, tıkladığımızda uygulamaları görebilecek ve bunlar içinde arama yapabileceğiz.
  2. Uygulamaların indirildiğine dair bölüm, buradan dosyaların indirme durumlarını takip edebiliriz, durdurup yeniden başlamak gibi bazı özellikleri kullanabiliriz.
  3. Yüklenen uygulamaların bulunduğu yer, buradan aynı zamanda cihazımıza uygulamaların kurulumunu yapacağız.

25pp Nasıl Kullanılır

İkinci Adım: İşlemlerimiz boyunca kullanacağımız bu üç kısımı tanıdıktan sonra işlemleri nasıl yapacağımıza geçelim;

  1. Bu menüye tıkladığımızda karşımıza uygulamalar gelmiş olacak ve buradan dilediğimiz uygulamanın üzerine gelip 3 numaradaki açılır fonksiyondan işaret edilen yerden direk uygulamayı indirmeye başlayabiliriz.
  2. Bu kısımdan da bir uygulamayı arayıp aynı şekilde indirilmesini sağlayabiliriz.

25pp Nasıl Kullanılır

Üçüncü Adım: İndirilen ve indirilmekte olan uygulamaları 1 nolu kısıma tıklayarak görebiliriz. 2 nolu kısım indirilmekte olan uygulamayı tanımlıyor, buradan dilerse (sağ tarafında) indirmeyi iptal edip dosyayı silebilir, indirmeyi durdurabilir veya uygulamanın bilgisayarımızdaki indirildiği konumu görebiliriz. İsterseniz artık indirilen uygulamaları cihazımıza nasıl kuracağımıza bakalım;

25pp Nasıl Kullanılır

Dördüncü Adım: 1 nolu kısımdan indirilen uygulamaların olduğu kısıma girelim ve 2 nolu kısımdaki simgeye tıklayarak uygulamayı cihazımıza yükleyelim.

25pp uygulamasının jailbreaksiz olan cihazlarımıza crackli uygulamaların yüklenişi bu şekilde yapılıyor. Sizlerden ricamız yorumlarınızla kullandığınız cihaz, iOS sürümü gibi bilgilerle denemenizden sonra gözlemlerinizi bizimle paylaşırsanız memnun oluruz.

iTunes’a ihtiyaç duymadan, jailbreak yapmadan cihazlarınıza crackli uygulamaları bu şekilde kurabileceğiniz gibi programın anlatmadığımız daha bir çok fonksiyonu bulunmakta. Biz sadece en önemli kısımlarını ele aldık diğer fonksiyonlarının iTools isimli bir diğer yardımcı araç ile aynı olduğunu ve bu anlamda bu programı kullanma ihtiyacınız olmadığını da hatırlatalım.

288 yorum

#1deilo15901 Şubat 2013, 21:03

id sorunu için arkadaşlar telefonunuzu 25pp bağladıktan sonra el içinde elma olan yere gelin ve programı kapatma yerin altında bir buton var ona tıklayın tıkadıktan sonra buton gri olacak biraz bekledikten sonra mavi olacak ve artık id sorunu gitmiştir itunes ile eşledikten sonra her zaman bunu yapabilirsiniz :)

#2Mehmet Yazıcı31 Ocak 2013, 02:23

Bence acele etmeyin nasılsa ios 6.1 jailbreake bir kaç gün kaldı sabırlı olun derim.

#3Sibel31 Ocak 2013, 00:01

Hocam ayni sorun bendede de devam ediyor. Apple id isteme sorunu. Diyorsunuz ki iTunes ile senkronize ettiyseniz böyle sorunla karsilasabilirsiniz diye. Diyelimki daha önce ettik ardan bi iki ay gecti ve su anda hatta i Tunes bile kurulu degil ve bunun üzerine telefona gelen birkaç iOS yükseltme güncellemelerini yaptık durum bu sekilde
Suan da durum böyleyken hiç bi sekilde sizin anlattığınız sekilde App telefona atamazmiyiz Yada atmak için ne yapmalıyız
Ayrıca bütün yorumları okudum ama bi çözüm bulamadım

#4Mehmet Yazıcı30 Ocak 2013, 17:11

Şimdi bu programda önemli olan şey tek bir yerden yüklenenlerde sorun yaşamazsınız bakın resimlerde neredeki menüden yükleyebileceğinizi gösteriyor dikkatlice yaparsanız sorunsuz yüklenirler.

#5Ezginur200130 Ocak 2013, 16:43

Cihazıma gıtmıyor görünmüyor ıpadımde

#6Mehmet Yazıcı30 Ocak 2013, 14:28

Adımları teker teker yaparken doğğru yerden değil de birinci resimde belirtilen menüden indirmemekten kaynaklanıyor yahut cihazı iTunes ile de senkronize ettiğinizdendir, biraz vakit ayırıp eski yorulara da bakarsanız bir kaç sayfa geriye gitmneiz yeterli olacak bilgiler için

#7Üner30 Ocak 2013, 14:15

bu arada pp yazılımın son sürümünüde kendi sitesinden indirdim. Olmuyor.
:(

#8Üner30 Ocak 2013, 14:14

Hoca cihazım i phone 4s sürüm 6.1 cihaza indirip kuruyor hiç bir sıkıntı yok ancak oyunu yada programı açtığım zaman app store ID istiyor vazgeçe bastığımda ise programdan atıyor. Adımları tek tek tekrar tekrar uyguladım sonuç değişmedi.

Saygılarımla

Üner

#9Mehmet Yazıcı30 Ocak 2013, 00:52

Cihazım ios 6.1 ve full dolu sürümü yükselttim ve 25pp uygulamalarım da aynen duruyor ve çalışıyor ayrıca iki yeni güncelleme yaptım 25pp den sorun yok yani. Ama hafta sonu zaten jailbreak geliyor değmez bence

#10Eren Öztürk30 Ocak 2013, 00:49

ios 6.1′de çalışıyor mu crackli uygulamaları yüklemiyor.

#11Mehmet Yazıcı30 Ocak 2013, 00:33

Yorulacağız :)

#12eses30 Ocak 2013, 00:26

hafta sonu ne olacakk mehmet bey

#13Mehmet Yazıcı30 Ocak 2013, 00:22

Cihazına indirmemen gereken yerden daha doğrusu cracksiz olanlardan indirmişsin. Bu hataya yol açar, nasıl kullanılır kısmında 4. resimde gösterilen yere tıkla sağ pencerede en üsttekine bas yeniden senkronize etsin. yada sabır et en geç hafta sonu zaten tamamen kurtuluyorsunuz

#14eses30 Ocak 2013, 00:16

this apple id is only valid for purchases in the turkish itunes store

25 pp de app bölümündeki ücretsiz uygulamalrı indircem fakat ıd şifre istiyor girince bu yazı geliyor bi çözümü varmı ????

#15eses29 Ocak 2013, 23:51

çok teşekkür ederim su an girdim şifremi

#16Mehmet Yazıcı29 Ocak 2013, 23:47

Dediğim gibi iPad mini’m ağzına kadar 25pp uygulaması ile dolu ama gerektiğinde cihazımdan app store uygulamalarını da yüklüyorum ve sorun yaşamıyorum. Bilgisayarda veya cihazda wifi üzerinden senkronize etmeyin yeterli.

#17eses29 Ocak 2013, 23:45

hııım ozman beni itunes konusunda uyardılar çünkü ben appstore a şifre ve üyelik girince 25pp nin bir anlamı kalmıyacak die biliyordumm

#18Mehmet Yazıcı29 Ocak 2013, 23:39

Hayır siz ciazdan appstore’a gir indir istediğini ben de şndiriyorum ve tüm uygulamalarım 25pp den yüklü iTunes ile senkronize etmeyin yeterli.

#19eses29 Ocak 2013, 23:31

selamlar mesela sahibinden.com uygulaması crackli yerde yok ama app de mevcut ben böyle carcksiz uygulamaları appstoreden şifre üyelik girip indirsem sorun olurmu çünkü applestore a eğer girersem 25pp programlarının birdaha çalışmayacağını duydum.

#20Mehmet Yazıcı29 Ocak 2013, 10:16

Gözükmeyenler yanlış yerden indirildiğindendir, navigasyon vb. yok doğrudur olanlarla idare etmek için. Ancak iOS 6.1 yayınlandı ve ona da jailbreak hafta sonu geliyor kurtulacak herkes o zaman


Lütfen sorularınızı soru & cevap kısmından iletin. Buradan sorulan sorular yanıtlanmaz. Yorum için kayıt olmalı, veya giriş yapmalısınız.

Diğer yazılaranasayfaya dön

iOS 8′de şarkı tanıma özelliği için Shazam işbirliği

iOS 8′de şarkı tanıma özelliği için Shazam işbirliği(0)

iOS 8‘le birlikte şarkı tanıma özelliği için çalışma olduğu bilgisi var. Bu bilgiye göre dışarıdan cihazınıza şarkı dinleterek şarkının adı ve özelliklerine erişebilecek, dinleyebilecek ve satın alabileceksiniz. Bu konuda da dünyanın en iyisi konumunda bulunan Shazam’la işbirliği yapıldığı vurgulanıyor. Şarkı tanıma özelliği için Siri‘den faydalanılacak. Siri’nin bu konuda biraz yol katetmesi gerekiyor ve bu yüzden

Yeni iPhone, 3 farklı ekran boyutuyla gelebilir

Yeni iPhone, 3 farklı ekran boyutuyla gelebilir(1)

Bu haberin kaynağı aslında çok net değil. Yani global birçok teknoloji haber sitesinde bile yer alan bu haberin dayanak noktası Çin’de düzenlenen bir fuarda Apple yetkilisi olarak tanıtılan kişilerin konuşmaları. iPhone 6 yoldayken ve muhtemel yıl sonu tanıtılacakken, bu tarihe yaklaşıldıkça söylentiler de artıyor. 2 farklı ekran boyutuyla gelmesi tahmin ediliyorken bir de 3 farklı

iPhone 6 ve Air arasında gidip gelen yeni bir konsept

iPhone 6 ve Air arasında gidip gelen yeni bir konsept(0)

Yeni nesil iPhone bu yılın da en çok beklenen ürünü olacağı hiç şüphesiz. Geçtiğimiz yılın en çok beklenen telefonu iPhone 5 olunca bu yıl büyük ekran beklentisi bile yine zirveye oynamasına neden olacaktır. Hemen her gün iPhone 6 veya nam-ı diğer iPhone Air‘in haberlerini, konseptlerini, söylentilerini duyuyoruz. Henüz resmi bir şey olmasa da artık yeni

Apple kendi donanımını kendisi üretmek istiyor

Apple kendi donanımını kendisi üretmek istiyor(0)

Apple bildiğiniz gibi çok farklı bir şirket. Zaten ezelden beridir birçok parça ve teknolojisini kendisi üretmek isteyen bir şirketti. Bu nedenle de teknolojide sürekli öncü olabilmiş, taklit edilen bir profile sahip olmuştu. Ancak günümüz teknolojisinde bunun yapılması çok daha zor olduğundan başta ekran ve işlemcilerini farklı firmalardan tedarik ederek yoluna devam ediyordu. Yakın zamanda Apple’ın

WWDC 2014 Apple geliştirici platformu toplanıyor

WWDC 2014 Apple geliştirici platformu toplanıyor(0)

Apple geliştirici konferansı için geri sayım başladı. Her yıl düzenlenen geleneksel yazılım geliştiricileri (developers) konferansı için tarih ve detaylar belli oldu. Worldwide Developers Conference 2014 iOS ve Mac geliştiricilerini bir araya getiriyor ve etkinlik 2-6 haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Önceleri konferans için ilk gelen alır prensibi işliyordu. Bu yıl farklı bir uygulama devreye sokuldu. Bir

Apple Store Türkiye için Zorlu Center’da perdeler indi

Apple Store Türkiye için Zorlu Center’da perdeler indi(0)

Apple Store bir aksilik çıkmazsa 5 Nisan itibariyle açılacak. Açılış için Tim Cook’un yanı sıra Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve önemli simaların katılması bekleniyor. Çalışmalar sonlara yaklaşmış ve kübik cam tasarımlı binanın etrafı perde ile kapatılmış gizli bir şekilde içerideki çalışmalar devam ediyordu. Şimdi perdeler indi ve tüm görkemliliğiyle karşımızda. Gerçekten hem iç hemde dışarıda gayet

Apple, Japon işlemci üreticisi Renesas SP Drivers’ı satın aldı

Apple, Japon işlemci üreticisi Renesas SP Drivers’ı satın aldı(0)

Apple sessiz ve derinden yaptığı satın almalarla ilerlemeye devam ediyor. Aslında şimdilerde bile baş gösteren birçok sorun için ileride kendi çatısı altında çözümler üretmeyi hedefliyor diyebiliriz. Bunların başında da enerji tüketimi geliyor ki işlemci teknolojisi bu konuda çok çok önem arzediyor. Japon Sharp‘ın işlemci ürettiğini eminim birçoğunuz bilmiyordunuz. Bende yeni öğrendim. Apple Renesas SP Drivers

Microsoft Office Mobile uygulama iOS ve Android için artık ücretsiz

Microsoft Office Mobile uygulama iOS ve Android için artık ücretsiz(0)

Windows Office Mobile, iOS ve Android cihazlar için geçtiğimiz yıl mağazalarda yerini almıştı. Excel, Word ve Poverpoint gibi temel office uygulamalarının mobil cihazlarda görüntüleme, içerik ekleme, düzenleme ve kaydetme gibi temel işlevleri yerine getirebilen bu uygulamalar artık ücretsiz olarak sunulmaya başladı. Ücretsiz sunuluyor ama burada yapılan düzenleme ve değişikliklerin bulut platformlarında saklanması gerekebiliyor ve Office-365

iPhone 6 yeni konsept

iPhone 6 yeni konsept(0)

iPhone 6 hiç şüphesiz 2014 yılının en çok beklenen cihazı. Tüm mobil cihazlarda beklentinin en büyük olduğu konu hep iPhone tanıtımı oluyor. Geçtiğimiz yılın en çok beklenen ürünü iPhone 5 seçilmişti. Bu da buna bir örnektir sanıyorum. Bu yıla baktığımızda iPhone 6 çok bekleniyor. Samsung Galaxy S5 ile bir cevap vemiş gibi gelebilir. Bakalım Apple

iOS 8′in ekran görüntüleri sızdı

iOS 8′in ekran görüntüleri sızdı(0)

iOS 7 ile yaşanan bazı performans sorunları Apple’ın canını çok sıkmıştı. Bununla birlikte iOS 8 için daha sıkı çalışıyorlardı. Son güncelleme ile iOS 7′nin imajı biraz olsun düzeltilmişte olsa iOS 8 bambaşka olacak şeklinde bir bekleyişin olduğunu söyleyebilirim. Bunu hem sizden hem de yabancı bloglardan edindiğim tecrübeye dayandırıyorum. Yani beklenti yüksek. Çin’den gelen sızıntı görüntüler

devamını oku
çatı penceresi piramit sünger
Bondex Sünger reklam

Diğer Bağlantılarımız

Bizi Google'a önerin

Blogumuzun Youtube Kanalı

Youtube Kanalımız

Sitemize sponsor olabilirsiniz

Diğer Bağlantılarımız

En popüler kategoriler

© 2011 Elma Bülteni iPhone, iPad, iPod, Mac, iOS Teknoloji Blogu - Her hakkı saklıdır, izinsiz hiç bir şekilde içeriği kopyalanamaz