25pp ile Jailbreaksiz Cihazlara Crackli Uygulamaları Yükleme

Öncelikle 25pp uygulamasının bir bilgisayar sürümü bir de jailbreak yapılmış iOS cihazlarımıza Cydia’dan yükleyebileceğimiz Installous benzeri bir uygulamasının olduğunu belirtelim. Biz bu anlatımımızda bilgisayar versiyonunu anlatacağız, jailbreak yapılmış cihazlar için olan anlatıma 25pp Uygulamasını Cihaza Yükleme ve Kullanım konusundan erişebilirsiniz.

Jailbreak denildiğinde aklımıza ilk gelen Cydia gibi yardımcı bir alternatif uygulama deposunun cihazımıza yüklenmesi ile beraber App Store‘da ücretli olarak satılan uygulamaların Installous isimli uygulama üzerinden cihazımıza ücretsiz olarak yüklenmesi şeklinde özetlenebilir. Her ne kadar ikinci seçenekteki işlemi etik olarak önermiyor olsakta uygulamaları test edip çok önemli olan uygulamaları iTunes’tan satın aldıklarını da düşünüyoruz.

idevice

Bu anlatımımızın konusu daha çok cihazına Cydia değil de sadece crackli uygulamaları yükleyebilmek için jailbreak yapanları yakından ilgilendiriyor. Yahut bir şekilde iOS sürümlerini jailbreak yapılamayan sürümlere yükseltmiş olan kullanıcılar da bu konumuzu ilgi çekici bulabilirler.

Konumuzun öznesi konumundaki 25PP isimli program kullandığınız iOS cihazlarınızı jailbreak yapmadan sadece crackli uygulamaları yüklemenizde yardımcı olacak bir araçtır. Uygulamanın üreticisi Çin menşei’li olduğundan program da sadece Çince olması dışında hiç bir kullanım zorluğu yoktur. Kullanıma dair gerekli olan ayrıntıları da size bu yazımız ile vermeye çalışacağız.

25pp uygulamasının şu anda destek vermediği hiç bir cihaz bulunmamaktadır. iPod, iPhone 3/3G, iPhone 4/4S, iPhone 5, iPad 1/2/3/4, iPad mini dahil tüm cihazlara jailbreaksiz olarak  App Store uygulamalarını kurabilirsiniz. iOS sürümü olarak halen beta aşamasında olan iOS 6.1’e bile destek vermektedir. Program tamamen ücretsiz olup halen geliştirilmesi sürmektedir. İsterseniz şimdi 25pp programını bilgisayarınıza nasıl kuracağınıza ve kullanacağınıza geçelim;

25pp Kurulumu

Birinci Adım: Bu programın çalışması için bilgisayarınızda iTunes yüklü olması gerekmektedir, çünkü iTunes bilgisayara bazı sürücüleri yüklediğinden bu sürücülere 25pp programı da ihtiyaç duyar. Öncelikle 25pp programını bu bağlantıdan indirin.

İkinci Adım: 25pp programını çalıştıralım ve aşağıdaki resimlerde ok ile gösterilen butonlardan kurulumu tamamlayalım. (son aşamada üstteki kutucuk işaretlenirse yükleme sonrası program otomatik çalışır)

25pp Nasıl Kurulur 25pp Nasıl Kurulur 2 25pp Nasıl Kurulur 3 25pp Nasıl Kurulur 4

25pp Nasıl Kullanılır?

Programı çalıştırıp cihazınızı bağladığınızda karşınıza jailbreaksiz olarak uygulamaları yüklemeye yarayan bir programdan çok iTunes benzeri bir yapı çıkacak. 25pp’nin iTunes kullanmadan bir çok işlemi yapabileceğiniz özellikleri var olmasına rağmen hem dil açısından sorunlu olması hem de bu işlemi yerine getiren başka araçların olması sebebiyle değinmeyeceğiz.

Biz sadece jailbreaksiz cihazlara uygulama nasıl yüklenir bu konu üzerinde yoğunlaşacağız. Sizler farklı özelliklerini keşfetmek için deneme yanılma yöntemi ile programı çözmeye çalışabilirsiniz. Ancak bu programın dışında belirtilen işlev dışında hemen her şeyi zaten bir başka araç iTools ile de yapabiliyorsunuz.

Kısa açıklamadan sonra isterseniz asıl konumuza dönebiliriz.

25pp Nasıl Kullanılır

Birinci Adım: Cihazınız bilgisayara bağlı ve 25pp programı da çalıştırıldığında karşılama ekranında cihaz bilgileriniz yer alacak. Bu ekranda size resimin üzerinde verdiğimiz rakamlar kılavuzluk edecektir;

 1. Bu kısım uygulamaları indireceğimiz yer olacak, tıkladığımızda uygulamaları görebilecek ve bunlar içinde arama yapabileceğiz.
 2. Uygulamaların indirildiğine dair bölüm, buradan dosyaların indirme durumlarını takip edebiliriz, durdurup yeniden başlamak gibi bazı özellikleri kullanabiliriz.
 3. Yüklenen uygulamaların bulunduğu yer, buradan aynı zamanda cihazımıza uygulamaların kurulumunu yapacağız.

25pp Nasıl Kullanılır

İkinci Adım: İşlemlerimiz boyunca kullanacağımız bu üç kısımı tanıdıktan sonra işlemleri nasıl yapacağımıza geçelim;

 1. Bu menüye tıkladığımızda karşımıza uygulamalar gelmiş olacak ve buradan dilediğimiz uygulamanın üzerine gelip 3 numaradaki açılır fonksiyondan işaret edilen yerden direk uygulamayı indirmeye başlayabiliriz.
 2. Bu kısımdan da bir uygulamayı arayıp aynı şekilde indirilmesini sağlayabiliriz.

25pp Nasıl Kullanılır

Üçüncü Adım: İndirilen ve indirilmekte olan uygulamaları 1 nolu kısıma tıklayarak görebiliriz. 2 nolu kısım indirilmekte olan uygulamayı tanımlıyor, buradan dilerse (sağ tarafında) indirmeyi iptal edip dosyayı silebilir, indirmeyi durdurabilir veya uygulamanın bilgisayarımızdaki indirildiği konumu görebiliriz. İsterseniz artık indirilen uygulamaları cihazımıza nasıl kuracağımıza bakalım;

25pp Nasıl Kullanılır

Dördüncü Adım: 1 nolu kısımdan indirilen uygulamaların olduğu kısıma girelim ve 2 nolu kısımdaki simgeye tıklayarak uygulamayı cihazımıza yükleyelim.

25pp uygulamasının jailbreaksiz olan cihazlarımıza crackli uygulamaların yüklenişi bu şekilde yapılıyor. Sizlerden ricamız yorumlarınızla kullandığınız cihaz, iOS sürümü gibi bilgilerle denemenizden sonra gözlemlerinizi bizimle paylaşırsanız memnun oluruz.

iTunes’a ihtiyaç duymadan, jailbreak yapmadan cihazlarınıza crackli uygulamaları bu şekilde kurabileceğiniz gibi programın anlatmadığımız daha bir çok fonksiyonu bulunmakta. Biz sadece en önemli kısımlarını ele aldık diğer fonksiyonlarının iTools isimli bir diğer yardımcı araç ile aynı olduğunu ve bu anlamda bu programı kullanma ihtiyacınız olmadığını da hatırlatalım.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

25pp ile Jailbreaksiz Cihazlara Crackli Uygulamaları Yükleme” için 291 yorum

 • 01 Şubat 2013 tarihinde, saat 21:03
  Permalink

  id sorunu için arkadaşlar telefonunuzu 25pp bağladıktan sonra el içinde elma olan yere gelin ve programı kapatma yerin altında bir buton var ona tıklayın tıkadıktan sonra buton gri olacak biraz bekledikten sonra mavi olacak ve artık id sorunu gitmiştir itunes ile eşledikten sonra her zaman bunu yapabilirsiniz 🙂

  Yanıtla
 • 31 Ocak 2013 tarihinde, saat 02:23
  Permalink

  Bence acele etmeyin nasılsa ios 6.1 jailbreake bir kaç gün kaldı sabırlı olun derim.

  Yanıtla
 • 31 Ocak 2013 tarihinde, saat 00:01
  Permalink

  Hocam ayni sorun bendede de devam ediyor. Apple id isteme sorunu. Diyorsunuz ki iTunes ile senkronize ettiyseniz böyle sorunla karsilasabilirsiniz diye. Diyelimki daha önce ettik ardan bi iki ay gecti ve su anda hatta i Tunes bile kurulu degil ve bunun üzerine telefona gelen birkaç iOS yükseltme güncellemelerini yaptık durum bu sekilde
  Suan da durum böyleyken hiç bi sekilde sizin anlattığınız sekilde App telefona atamazmiyiz Yada atmak için ne yapmalıyız
  Ayrıca bütün yorumları okudum ama bi çözüm bulamadım

  Yanıtla
 • 30 Ocak 2013 tarihinde, saat 17:11
  Permalink

  Şimdi bu programda önemli olan şey tek bir yerden yüklenenlerde sorun yaşamazsınız bakın resimlerde neredeki menüden yükleyebileceğinizi gösteriyor dikkatlice yaparsanız sorunsuz yüklenirler.

  Yanıtla
 • 30 Ocak 2013 tarihinde, saat 16:43
  Permalink

  Cihazıma gıtmıyor görünmüyor ıpadımde

  Yanıtla
 • 30 Ocak 2013 tarihinde, saat 14:28
  Permalink

  Adımları teker teker yaparken doğğru yerden değil de birinci resimde belirtilen menüden indirmemekten kaynaklanıyor yahut cihazı iTunes ile de senkronize ettiğinizdendir, biraz vakit ayırıp eski yorulara da bakarsanız bir kaç sayfa geriye gitmneiz yeterli olacak bilgiler için

  Yanıtla
 • 30 Ocak 2013 tarihinde, saat 14:15
  Permalink

  bu arada pp yazılımın son sürümünüde kendi sitesinden indirdim. Olmuyor.
  🙁

  Yanıtla
 • 30 Ocak 2013 tarihinde, saat 14:14
  Permalink

  Hoca cihazım i phone 4s sürüm 6.1 cihaza indirip kuruyor hiç bir sıkıntı yok ancak oyunu yada programı açtığım zaman app store ID istiyor vazgeçe bastığımda ise programdan atıyor. Adımları tek tek tekrar tekrar uyguladım sonuç değişmedi.

  Saygılarımla

  Üner

  Yanıtla
 • 30 Ocak 2013 tarihinde, saat 00:52
  Permalink

  Cihazım ios 6.1 ve full dolu sürümü yükselttim ve 25pp uygulamalarım da aynen duruyor ve çalışıyor ayrıca iki yeni güncelleme yaptım 25pp den sorun yok yani. Ama hafta sonu zaten jailbreak geliyor değmez bence

  Yanıtla
 • 30 Ocak 2013 tarihinde, saat 00:49
  Permalink

  ios 6.1’de çalışıyor mu crackli uygulamaları yüklemiyor.

  Yanıtla
 • 30 Ocak 2013 tarihinde, saat 00:33
  Permalink

  Yorulacağız 🙂

  Yanıtla
 • 30 Ocak 2013 tarihinde, saat 00:26
  Permalink

  hafta sonu ne olacakk mehmet bey

  Yanıtla
 • 30 Ocak 2013 tarihinde, saat 00:22
  Permalink

  Cihazına indirmemen gereken yerden daha doğrusu cracksiz olanlardan indirmişsin. Bu hataya yol açar, nasıl kullanılır kısmında 4. resimde gösterilen yere tıkla sağ pencerede en üsttekine bas yeniden senkronize etsin. yada sabır et en geç hafta sonu zaten tamamen kurtuluyorsunuz

  Yanıtla
 • 30 Ocak 2013 tarihinde, saat 00:16
  Permalink

  this apple id is only valid for purchases in the turkish itunes store

  25 pp de app bölümündeki ücretsiz uygulamalrı indircem fakat ıd şifre istiyor girince bu yazı geliyor bi çözümü varmı ????

  Yanıtla
 • 29 Ocak 2013 tarihinde, saat 23:51
  Permalink

  çok teşekkür ederim su an girdim şifremi

  Yanıtla
 • 29 Ocak 2013 tarihinde, saat 23:47
  Permalink

  Dediğim gibi iPad mini’m ağzına kadar 25pp uygulaması ile dolu ama gerektiğinde cihazımdan app store uygulamalarını da yüklüyorum ve sorun yaşamıyorum. Bilgisayarda veya cihazda wifi üzerinden senkronize etmeyin yeterli.

  Yanıtla
 • 29 Ocak 2013 tarihinde, saat 23:45
  Permalink

  hııım ozman beni itunes konusunda uyardılar çünkü ben appstore a şifre ve üyelik girince 25pp nin bir anlamı kalmıyacak die biliyordumm

  Yanıtla
 • 29 Ocak 2013 tarihinde, saat 23:39
  Permalink

  Hayır siz ciazdan appstore’a gir indir istediğini ben de şndiriyorum ve tüm uygulamalarım 25pp den yüklü iTunes ile senkronize etmeyin yeterli.

  Yanıtla
 • 29 Ocak 2013 tarihinde, saat 23:31
  Permalink

  selamlar mesela sahibinden.com uygulaması crackli yerde yok ama app de mevcut ben böyle carcksiz uygulamaları appstoreden şifre üyelik girip indirsem sorun olurmu çünkü applestore a eğer girersem 25pp programlarının birdaha çalışmayacağını duydum.

  Yanıtla
 • 29 Ocak 2013 tarihinde, saat 10:16
  Permalink

  Gözükmeyenler yanlış yerden indirildiğindendir, navigasyon vb. yok doğrudur olanlarla idare etmek için. Ancak iOS 6.1 yayınlandı ve ona da jailbreak hafta sonu geliyor kurtulacak herkes o zaman

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir