128 GB kapasiteli yeni iPad’ler satışa sunuldu

Apple‘ın geçtiğimiz hafta duyurduğu ve iPad 4‘lerin 128GB’lık versiyonu haberinden sonra bugün Apple Store online sitesi 128 GB‘lık iPad 4 satışını açtı. Online mağazada siparişlerin 1-3 iş günü içinde teslim edileceği bilgisi yer alıyor. 128 GB’lık yeni iPad‘ler siyah ve beyaz olmak üzere sadece Wi-Fi yahut Wifi + Hücresel versiyonu ile satışa sunuldu. Wi-Fi modeli 799 $ ve + Hücresel (LTE) modeli de 929 $ fiyattan satılıyor.

iOS uygulamalarınının, özellikle oyunlarda yüksek yer kaplaması ile bir çok iPad kullanıcısı için 64 GB’lık kapasite yetersiz gelmesinin doğal sonucu olan 128 GB kapasiteli yeni iPad’lerin satışının da fiyatına rağmen beklenen karşılığı verecek diye düşünüyoruz.

ipad-128gb

Apple, belki de Ekim ayında yenileneceği düşünülen iPhone 5‘in üst versiyonunda da 128 GB’lık seçeneğini sunacağı düşünülüyor. PC satışlarının ciddi şekilde düşmesinde katkısı olan talet sektörünün tartışmasız lideri iPad’ler yüksek kapasite arzulayanların da ilgisini çekerek iPad mini’nin de desteği ile arayı bayağı açacaklar gibi görünüyor.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir